گوگل دومین شرکت برتر دنیا از نظر محیط و شرایط کار

گوگل دومین شرکت برتر دنیا از نظر محیط و شرایط کار

آیا از محل کار فعلی خود راضی هستید؟ از نظر شما بهترین شرکت برای کار کردن کدام است؟ غول جستجوگر اینترنتی دنیا، که محیط و شرایط کاری فوق‌العاده مناسب آن، زبان‌زد خاص و عام است، توانسته جایگاه دوم بهترین شرکت‌ها را از آن خود کند. اما در جایگاه اول شرکت نرم‌افزاری SAS قرار گرفته است. در ادامه مطلب با زومیت همراه باشید تا توضیحات بیشتر را به همراه لیست ۲۵ شرکت برتر دنیا از نظر شرایط کاری مشاهده کنید.

از نظر CNNMoney، گوگل دومین شرکت دنیا از نظر شرایط کاری مناسب است. این بخش از بنگاه خبری CNN لیست ۲۵ محیط کاری برتر دنیا را منتشر کرده که در آن میان گوگل در رتبه دوم جای گرفته است. یکی از دلایل جایگاه ویژه گوگل در این لیست آن است که غول جستجوی اینترنتی کلاس‌های آموزشی به نام CareerGuru برای کارمنداش برگزار می‌کند که در آن ۴۳ نفر از مدیران ارشد شرکت سعی می‌کنند تا سطح علمی کارمندان را در زمینه‌های مختلف افزایش دهند. این کلاس‌های آموزشی در ۱۴ دفتر گوگل در سرتاسر دنیا برگزار می‌شوند.

مهندسین گوگل همچنین می‌توانند در رابطه با مسائل مختلف با مهندسان طراز اول شرکت که EngAdvisor نامیده می‌شوند، بحث و تبادل نظر کنند. CNNMoney گفته است که: بیش از ۹۰۰ مهندس گوگل از سال ۲۰۰۹ تا به امروز از این برنامه‌ها استفاده کرده‌اند.

گوگل در سال گذشته رتبه ۴ را در این لیست به دست آورده بود اما امسال ۲ رتبه ارتقاء یافته و در جایگاه دوم قرار گرفته است.

مقاله مرتبط:

  • مقایسه دفتر کار گوگل و FaceBook و تصاویر بخش‌های مختلف آن‌ها

اما جالب است بدانید که شرکت نرم‌افزاری SAS توانسته از بین ۲۵ کاندید بهترین محیط کاری، رتبه ۱ را از آن خود کند. این شرکت که در شمال کارولینا واقع شده در زمینه تجارت تجزیه و تحلیل اطلاعات فعالیت می‌کند و شرکت‌های مختلف دولتی و خصوصی مشتری آن هستند.

SAS به این دلیل بهترین رتبه را از آن خود کرده که مدیران ارشد و رهبران شرکت همیشه دردسترس کارمندان هستند. از همه کارمندان شرکت دعوت می‌شود تا در جلسات ماهیانه که به میزبانی مدیرعامل شرکت و با نام «گفتگو روی میز کافی» برگزار می‌شوند، شرکت کرده و درباره موضوعات مختلف بحث و تبادل نظر کنند.

شرکت ارائه فضاهای ذخیره‌سازی اطلاعات، NetApp نیز توانسته رتبه سوم را از آن خود کند. در این شرکت جلسات مرتب و منظم مدیران ارشد با کارمندان برگزار می‌شود و کارمندان می‌توانند به‌راحتی با مدیران در ارتباط باشند.

مایکروسافت در این لیست، رتبه ۵ را از آن خود کرده است. CNNMoney دلیل انتخاب مایکروسافت را تلاش این شرکت در کمک کردن به زن‌ها و جذب آن‌ها به کار کردن در فضای تکنولوژی، اعلام کرده است. مایکروسافت رویداد ویژه‌ای را تحت عنوان DigiGirlz Day برگزار می‌کند که در آن، دانش‌آموزان مقطع دبیرستان شرکت کرده و با کارمندان مایکروسافت به بحث پیرامون موضوعات حوزه فناوری بپردازند.

از دیگر شرکت‌های حوزه فناوری در این لیست می‌توان به اتودسک، اینتل و سیسکو اشاره کرد.

لیست کامل شرکت‌های برتر دنیا را در CNNMoney مشاهده کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده