سیم کارت نانو ایرانسل عرضه می‌شود

دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۱ - ۲۱:۱۱
مطالعه 2 دقیقه
همان‌طورکه می‌دانید آیپد مینی، آیپد ۴ و آیفون ۵ از سیم‌کارت‌های عادی یا حتی میکرو سیم‌ پشتیبانی نمی‌کنند و در عوض برای استفاده از این ابزارها مجبور به استفاده از نانو سیم‌کارت هستید. انتظار می‌رود نسل بعدی بسیاری از تلفن‌های هوشمند نیز تنها از نانو سیم‌کارت پشتیبانی کنند. در همین راستا ایرانسل که پیش‌ از این در کنفرانس سالانه خود وعده این سیم‌کارت‌ها را داده بود، هم‌زمان با شروع نمایشگاه تلکام، فروش سیم‌کارت‌های نانو را آغاز می‌کند.
تبلیغات

هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه تلکام ۲۰۱۲ که از پس فردا رسما شروع به کار می‌کند، برای نخستین بار در ایران سیم‌کارت‌های نانو توسط شبکه مخابراتی ایرانسل عرضه می‌شوند.

بنا به گزارش روابط عمومی ایرانسل، نانو سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل ازطریق وب سایت رسمی این شرکت به آدرس irancell.ir به فروش می‌ٰرسند.

سیم‌کارت‌های نسل جدید با قیمت ۶ هزار تومان به همراه ۱۰ هزار تومان اعتبار اولیه ارائه می‌شوند که اگر هزینه ۴ هزار تومان پست را نیز در نظر بگرید برای خرید یک سیم‌کارت نانو باید مبلغ ۲۰ هزار تومان را پرداخت کنید.

سیم‌کارت‌های نانو نزدیک به ۴۰ درصد کوچک‌تر از میکرو سیم‌کارت‌ها هستند. ابعاد دقیق این سیم‌کارت‌ها ۱۲.۳ در ۸.۸ میلی‌متر و ضخامت آن‌ها نیز ۰.۶۷ میلی‌متر است.

sim nano

ایرانسل یک نسخه از سیم‌کارت نانو این شبکه مخابراتی را دراختیار زومیت قرار داد، که تصویر آن را در بالا مشاهده می‌کنید. مقایسه ابعاد دو سیم‌کارت نانو و سیم‌کارت عادی ایرانسل را نیز می‌توانید در تصویر اول مقاله مشاهده کنید. سیم‌کارت‌های نانو علاوه بر ابعاد از نظر ضخامت نیز نازک‌تر از سیم‌کارت‌های میکرو هستند.

این سیم‌کارت تنها در برخی از ابزارهای مدرن مانند آیفون ۵ قابل استفاده هستند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات