استخدام در تسلا به داشتن مدرک تحصیلی نیازی ندارد

چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
ایلان ماسک به‌تازگی اعلام کرده است متقاضیان استخدام در شرکت تسلا به داشتن مدارک تحصیلی دانشگاهی یا حتی فارغ‌التحصیل‌شدن از دبیرستان نیازی ندارند.

ایلان ماسک، بنیان‌گذار تسلا و پی‌پال و اسپیس‌اکس، به‌تازگی آگهی استخدامی در صفحه‌ی توییترش منتشر کرده است و در آن، از علاقه‌مندان و متخصصان هوش مصنوعی برای کار در تسلا دعوت به همکاری می‌کند. او ۱۳ بهمن در توییتی نوشت:

گویا بنیان‌گذار تسلا قصد دارد از توییتر برای استخدام نیرو در بخش هوش مصنوعی شرکتش استفاده کند. او در توییت دیگری نوشت:

نکته‌ی مهم این است که برای همکاری با واحد هوش مصنوعی تسلا، به داشتن مدرک تحصیلی خاصی نیاز نیست. ایلان ماسک در‌این‌باره می‌گوید:

درعوض، به‌نظر می‌رسد او در جست‌وجوی افرادی است که درک عمیقی از هوش مصنوعی داشته باشند؛ چراکه این‌چنین اضافه می‌کند:

مدیرعامل تسلا پیش‌از‌این نیز دیدگاه‌های خود درباره‌ی بی‌اهمیت‌بودن مدارک تحصیلی را اعلام کرده بود. او در سال ۲۰۱۴ و در مصاحبه با یکی از نشریه‌های آلمانی فعال در حوزه‌ی خودرو درباره‌ی ویژگی‌ افراد استخدام‌شده‌ی خود گفته بود:

او در مصاحبه با این نشریه گفته بود به‌جای مدرک دانشگاهی، در جست‌وجوی نشانه‎‌هایی از نبوغ و توانایی است. درحقیقت، تسلا در جست‌وجوی افراد مستعدی در‌زمینه‌ی هوش مصنوعی است تا به هدف بلندپروازانه‌اش، یعنی ساخت خودروهای خودران، جامه عمل بپوشاند. در وب‌سایت این شرکت نیز، آمده است خودروهای تسلا در آینده به‌طور کامل خودران خواهند بود و سخت‌افزارهای استفاده‌شده‌ی فعلی مجهز به نرم‌افزارهای نیمه‌خودران رایج نیاز دارند به‌طور مستمر به‌روز‌رسانی شوند تا سرانجام روزی توانایی تبدیل به سیستمی کاملا خودران را داشته باشند.

دیدگاه شما درباره‌ی استخدام در شرکت‌های بزرگ فناوری چیست؟ آیا فکر می‌کنید کارکنان شرکت‌های بزرگ و پیشرو، لزوما باید دانش‌آموخته دانشگاه باشند؟

مطالب مشابه

نظرات