جانی آیو، طراح بسیاری از پرفروش‌ترین محصولات اپل، این شرکت را ترک کرد

جانی آیو، طراح بسیاری از پرفروش‌ترین محصولات اپل، این شرکت را ترک کرد

جانی آیو، طراح بسیاری از محبوب‌ترین محصولات اپل، مثل آیفون، آیپد، آیپاد، اپل‌واچ و مک‌بوک، از این شرکت خداحافظی کرد.

جاناتان آیو، طراح اصلی محصولات اپل، این شرکت را ترک کرد و پروفایل او از صفحه‌ی مدیران ارشد اپل حذف شد.

خرداد امسال، به‌طور رسمی اعلام شد آیو اواخر سال ۲۰۱۹، اپل را ترک خواهد کرد تا شرکت طراحی خود را راه‌اندازی کند و اپل مشتری اصلی این شرکت تازه‌‌تأسیس خواهد بود. آن زمان آیو اعلام کرد قصد دارد به‌‌همراه یکی دیگر از طراحان محصولات اپل و دوست قدیمی خود، مارک نیوسن، شرکتی با نام LoveFrom را بنا کند.

جانی آیو و تیم طراحی او در پدیدآمدن بسیاری از پرفروش‌ترین محصولات اپل مانند آیفون، آیپد، آیپاد، اپل‌واچ و مک‌بوک، نقش اساسی ایفا کرده‌اند. در سال‌های اخیر، او در  پروژه پنج‌میلیارددلاری اپل‌پارک نیز مشارکت کرده است.

جانی آیو مدیر ارشد طراحی اپل

تیم کوک، مدیر‌عامل اپل، درباره‌ی جدایی آیو چنین گفت:

اپل در آینده نیز، همچنان چه به‌صورت همکاری مستقیم در پروژه‌های اختصاصی و چه ازطریق تیم طراحی با انگیزه‌ و استعدادی که جانی ساخته است، از نبوغ و استعدادهای او بهره خواهد برد.

در‌حال‌حاضر، مسئولیت تیم‌های طراحی سخت‌افزار و نرم‌افزار اپل برعهده‌ی جف ویلیامز، مدیر ارشد اجرایی این شرکت است.

جاناتان آیو در سال ۱۹۹۲ به اپل پیوست و پس از بازگشت استیو جابز در سال ۱۹۹۷، نقش بسزایی در احیای این شرکت ایفا کرد. از سال ۱۹۹۶، او به سِمَت معاون ارشد طراحی اپل منصوب شد و به‌مدت ۱۹ سال در این منصب فعالیت کرد. تا اینکه در سال ۲۰۱۵، اپل او را بر صندلی منصبی جدید با عنوان مدیر ارشد طراحی نشاند. درحقیقت، این عنوان به جانی آیو اجازه می‌داد به‌آرامی وظایف خود را محول کند و مقدمات خروجش را از شرکت فراهم می‌ساخت، به‌نحوی که اثر منفی بر سهام شرکت نگذارد.

هرچند نام جانی آیو از صفحه‌ی مدیران ارشد در وب‌سایت اپل حذف شده است، پروفایل او همچنان در صفحه‌ی مدیران استراتژیک و سرمایه‌گذاران این وب‌سایت وجود دارد.

جانی آیو مدیر ارشد طراحی اپل

به‌گفته اپل، آیو به‌عنوان مدیر ارشد طراحی، مسئولیت تمام بخش‌های طراحی شامل نمود ظاهری سخت‌افزارها، رابط کاربری، بسته‌بندی، معماری اصلی پروژه‌هایی چون فروشگاه‌ها و کمپ شماره دو اپل و بسیاری از ایده‌های جدید و ابتکارات در دست ساخت این شرکت را برعهده داشته است. گفته می‌شود جانی آیو بیش از پنج‌هزار پتنت به‌نام خود ثبت کرده است.


منبع ZDNet

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید