سامسونگ دیسپلی ۱۱ میلیارد دلار روی یک شرکت کره‌ای سرمایه‌گذاری می‌کند

سه‌شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
سامسونگ دیسپلی برای افزایش ظرفیت تولید نمایشگرهای LCD خود روی یک شرکت کره‌ای، مبلغ ۱۳ تریلیون یوان معادل ۱۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند.
تبلیغات

براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی سامسونگ دیسپلی، زیرمجموعه‌ی بزرگ شرکت سامسونگ و تأمین‌کننده عمده‌ی نمایشگرهای اپل، ماه آینده‌ی میلادی آغاز سرمایه‌گذاری ۱۱ میلیارد دلاری خود را برای ارتقای یک شرکت کره‌ای تولید کننده‌ی LDC اعلام خواهد کرد. در گزارش این خبرگزاری اشاره‌ای به زمان‌بندی انجام این سرمایه‌گذاری اشاره‌ای نشده است.

سامسونگ تبلت ۱۰.۱ اینچی ATIV Tab را با ویندوز RT معرفی کرد [بروز شد: گالری عکس، ویدیو]

یک سخنگوی سامسونگ دیسپلی که در حال حاضر دو سایت تولید LCD در کره جنوبی و یک سایت در چین را اداره می‌کند، درباره‌ی این گزارش به خبرگزاری رویترز گفت، این شرکت هنوز تصمیمی برای سرمایه‌گذاری‌های آینده‌ی خود نگرفته است.

تولیدکنندگان کره‌ای صفحه نمایشگر اخیرا در رقابت با رقبای چینی خود مشکلات زیادی داشته‌اند. از جمله‌ی این مشکلات، افت تقاضا برای LCD در بازارهای تلویزیون و گرایش بیشتر مشتریان به محصولات OLED بوده است.

سامسونگ دیسپلی ماه اوت اعلام کرد، به دلیل اشباع بازار یکی از خطوط تولید محصولات LCD خود در کره جنوبی را موقتا تعطیل خواهد کرد.

ال‌جی دیسپلی هفته‌ی گذشته اعلام کرد، به دلیل مشکلات اقتصادی به‌صورت داوطلبانه برنامه‌ی استعفای داوطلبانه‌ی کارکنان خطوط تولید محصولات این شرکت در خاک کره را اجرا خواهد کرد.

سامسونگ اعلام کرد، در بازه‌ی زمانی آوریل تا ژوئن ۵۰۰ میلیارد یوان در بخش تولید صفحات نمایشگر سرمایه‌گذاری کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات