ال‌جی ویدیو مربوط به شرح سیستم انجام همزمان چندکار، QSlide در Optimus G را منتشر کرد

ال‌جی ویدیو مربوط به شرح سیستم انجام همزمان چندکار، QSlide در Optimus G را منتشر کرد

یکی از قابلیت‌هایی که ال‌جی همزمان با عرضه تلفن پرچم‌دار Optimus G به معرفی آن پرداخت، سیستم منحصربفرد اجرای همزمان چند دستور یا مالتی‌تسکینگ بود که در Optimus G با نام QSlide شناخته می‌شود. QSlide به کاربر اجازه می‌دهد که در هنگام انجام یک کار صفحه را بصورت شفاف کرده و یک برنامه دیگر را برروی برنامه فعلی در حال اجرا، باز کند. به عنوان مثال زمانی که در حال نوشتن یک ایمیل هستید می‌توانید یک صفحه شفاف از توییتر یا برنامه دیگر را برروی صفحه ایمیل خود باز کنید و در حالی که صفحه ایمیل را مشاهده می‌کنید پست مورد نظر خود در توییتر را نیز ارسال کنید. ال‌جی این قابلیت را به همراه داستان پشت ایده آن را در یک ویدیو شرح داده است.

در این ویدیو طراح ارشد ال‌جی، سپاستین هوچان سونگ، مراحل خلق و پرورش ایده Qslide را شرح می‌دهد. ویدیو را از دست ندهید:

همانطور که می‌دانید سامسونگ نیز در زمان معرفی تلفن گلکسی اس ۳ روشی برای اجرای همزمان ویدیو در کنار برنامه‌های دیگر با نام Popup Play معرفی کرد. در روش سامسونگ ویدیو در حال پخش برروی صفحه قرار می‌گیرد و در حالی که در حال مشاهده ویدیو هستید می‌توانید به امور دیگر خود بپردازید. در گلکسی نوت ۲ کاربر علاوه بر قابلیت Popup Play می‌تواند تقریبا در هر نرم‌افزاری که در حال کار است، با قلم دیجیتال نوت برداری کند. اما روشی که ال‌جی با نام QSlide معرفی کرده واقعا جذاب و جالب به نظر می‌رسد. در این روش کاربر به راحتی می‌تواند دو نرم افزار را برروی یک دیگر و بصورت تمام صفحه اجرا کند و این عمل تنها به ویدیو محدود نمی‌شود. کاربر می‌تواند نرم‌افزارهای مختلف را برروی یکدیگر اجرا نموده و بصورت همزمان به هر دو برنامه دسترسی داشته باشد.

نظر شما در رابطه با روش مالتی‌تسکینگ در Optimus G چیست و آن را در مقابل سیستم Popup Play سامسونگ در گلکسی نوت ۲ و گلکسی اس ۳ چطور ارزیابی می‌کنید؟


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید