سامسونگ تامین کننده نمایشگر اولد مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی و آیپد پرو اپل خواهد بود

سامسونگ تامین کننده نمایشگر اولد مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی و آیپد پرو اپل خواهد بود

اپل قصد دارد برخی دستگاه‌های خود ازجمله مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی و آیپدپرو را با نمایشگر OLED به بازار عرضه کند. آیا تأمین‌کننده‌ی نمایشگر OLED مورد نیاز کوپرتینویی‌ها، سامسونگ خواهد بود؟  

پیش‌تر گفته شده بود که اپل در حال بررسی امکان عرضه‌ی مک‌بوک پرو و آیپدپرو با نمایشگر OLED انعطاف‌پذیر است. آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد غول فناوری کره‌ای درتلاش است تا قطعه‌ی مورد نیاز کوپرتینویی‌ها را با فناوری تولید بهبود یافته‌تری در اختیار اپل قرار دهد. 

براساس شایعات و گمانه‌زنی‌های اخیر، انتظار می‌رود که جدیدترین دستگاه‌های اپل با نمایشگر OLED به بازار عرضه شوند. پیش‌تر نیز کوپرتینویی‌ها آیفون ۱۰ و برخی دیگر از مدل‌های آیفون جدید خود را با نمایشگر OLED به بازار عرضه کرده و موفق هم بوده‌اند.

آیپد پرو 11 2018 اپل / Apple iPad Pro 11 2018

نمایشگرهای OLED از کنتراست بالاتر و وضوح تصویر بیشتری نسبت به نمایشگرهای LCD برخوردار هستند. در حال حاضر اپل قدرتمندترین سیستم‌های مک‌ خود را با نمایشگر LCD به بازار عرضه می‌کند. براساس آخرین اطلاعات منتشرشده از سوی TheElec، اپل درتلاش است تا مدل‌های پرو دستگاه‌هایی همچون تبلت و نوت‌بوک خود را با نمایشگر OLED به بازار عرضه کند. به‌طور مشخص در گزارش مذکور اشاره شده که کوپرتینویی‌ها قصد دارند مک‌بوک‌ پرو ۱۶ اینچی و آیپدپرو ۱۱ اینچی خود را با نمایشگر OLED به بازار عرضه کنند.

دراین‌میان، سامسونگ نیز به‌عنوان تأمین‌کننده‌ی نمایشگرهای OLED، درتلاش است تا نمایشگرهای خود را با روش تولید TFE یا  Thin Film Encapsulation به بازار عرضه کند که مزایای قابل‌توجهی را به‌همراه خواهد داشت. در فناوری تولید نمایشگر OLED به‌روش TFE، به‌جای بستر گلس برای نگه داشتن نمایشگر از لایه‌ی نازک فیلم استفاده می‌شود. در نتیجه نمایشگری باریک‌تر تولید خواهد شد. همچنین در این روش تولید، باتوجه به اینکه نمایشگرهای OLED خودشان سیستم روشنایی دارند، دیگر نیازی به ماژول‌های نور پس‌زمینه همانند نمایشگرهای LCD ندارند. 

با توسعه‌ی نمایشگرهای باریک‌تر، می‌توان انتظار داشت که نسخه‌های باریک‌تر مک‌بوک پرو و آیپد پرو نیز به بازار معرفی شوند. این امکان هم وجود دارد نسخه‌های جدید دستگاه‌های اپل با نمایشگر OLED‌ با همان ابعاد قبلی معرفی شوند ولی باتوجه به اینکه فضای بیشتری در اختیار دارند، از باتری با ظرفیت بالاتری بهره ببرند.

درحالی‌که فناوری نمایشگرهای OLED انعطا‌پذیر در حال توسعه است، اما این بدان معنا نیست که دستگاه‌های جدید مک‌بوک پرو و آیپد پرو قرار است تاشدنی باشند ولی این احتمال وجود دارد از وزن کمتر یا حتی ضخامت کمتری برخوردار باشند. 

سامسونگ بسیار علاقه‌مند است که تأمین نمایشگر مورد نیاز کوپرتینویی‌ها را با فناوری نمایشگر تاشدنی خود برعهده داشته باشد. پیش‌تر گزارش‌هایی از ارسال نمونه‌ی نمایشگر سامسونگ برای تأمین نمایشگر مورد نیاز آیفون ۲۰۲۰ منتشر شده بود. نمونه‌ها در ماه مارس ( فروردین‌ماه)‌ و مدت‌ها قبل از عرضه‌ی گلکسی فولد سامسونگ برای اپل فرستاده شده بودند. اول اسفندماه، . باید منتظر باشیم ببینیم درنهایت تصمیم کوپرتینویی‌ها برای تأمین نمایشگر مورد نیاز دستگاه‌های جدیدشان چه خواهد بود. 

منبع appleinsider
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده