نسخه جدید مرورگر اج مایکروسافت مبتنی بر کرومیوم خواهد بود

سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶
مطالعه 2 دقیقه
شرکت مایکروسافت درحال‌آزمایش نسخه‌ی مبتنی بر کرومیوم مروگر اج است که این نسخه شباهت زیادی به مرورگر گوگل کروم دارد. حال تصاویری از محیط این مرورگر جدید منتشر شده است.

مایکروسافت اواخر سال گذشته اعلام کرد قصد دارد مرورگر اج خود را برپایه‌ی کرومیوم بازسازی کند. در‌حال‌حاضر، این غول نرم‌افزاری هرروز در‌حال‌آزمایش و توسعه‌ی نسخه‌های اولیه‌ی مرورگر مذکور بود و اکنون، چند تصویر اسکرین‌شات از نسخه‌ی جدید این مروگر اینترنتی منتشر شده است. درحالی‌که نسخه‌ی فعلی مایکروسافت اج از رابط کاربری منحصربه‌فردی بهره می‌برد، نسخه‌ی مبتنی بر کروم این مرورگر به گوگل کروم شباهت بسیار زیادی دارد.

وب‌سایت نئووین تعدادی اسکرین‌شات منتشر کرده که در آن‌ها، رابط کاربری اصلی و ویژگی‌های مروگر کرومیوم اج درکنار برخی از تنظیمات موجود، دیده می‌شود. پر واضح است که این نسخه فعلا مراحل اولیه‌ی توسعه را طی می‌کند و ظاهرا مایکروسافت درحال‌آزمایش پشتیبانی از افزونه‌ها و هم‌گام‌سازی و نمای جدید تب در این نسخه است. به‌نظر می‌رسد افزونه‌هایی که هم‌اکنون برای مرورگر اج منتشر شده‌اند، در نسخه‌ی جدید نیز پشتیبانی شوند و مایکروسافت باید امکان پشتیبانی از افزونه‌های تحت‌وب کروم را هم به مرورگرش اضافه کند.

در رابط کاربری نسخه‌ی جدید اج، دکمه‌های رفرش و هوم و دکمه‌های ناوبری به دکمه‌های موجود در مرورگر کروم شباهت دارند. علاوه‌براین، بخش علاقه‌مندی‌ها در نوار آدرس قرار داده شده و تصویر پروفایل نیز در این بخش نشان‌دهنده‌ی کاربری است که به حساب کاربری خود در مرورگر وارد شده است. این شباهت‌ها به‌دلیل استفاده از هسته‌ی کرومیوم در ساخت نسخه‌ی جدید اج است و از آنجا که این نسخه هم‌اکنون در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارد، فعلا تغییرات زیادی در رابط کاربری آن اعمال نشده است.

هنوز مشخص نیست شرکت مایکروسافت دقیقا چه زمانی قصد دارد نسخه‌ی مبتنی بر کرومیوم مروگر اج را به‌طور عمومی آزمایش کند. احتمالا نسخه‌های اولیه فقط دردسترس کارمندان مایکروسافت خواهد بود و به‌زودی، این نسخه به‌طور گسترده‌تر دردسترس افراد بیشتری قرار خواهد گرفت تا مراحل آزمایش در ابعاد وسیع‌تر روی آن انجام شود. اگر شما نیز به آزمودن نسخه‌ی جدید مرورگر اج علاقه‌مندید، می‌توانید در برنامه‌ی مایکروسافت اج اینسایدر ثبت‌نام کنید تا به‌محض انتشار نسخه‌های آزمایشی عمومی از این موضوع مطلع شوید. درادامه، تصاویر اسکرین‌شات منتشرشده از نسخه‌ی جدید مایکروسافت اج را مشاهده می‌کنید.

دیدگاه شما درباره‌ی این اقدام مایکروسافت چیست؟ آیا بازسازی مروگر اج برپایه‌ی هسته‌ی کرومیوم به افزایش تعداد کاربران اج کمک خواهد کرد؟ لطفا دیدگاه‌هایتان را با زومیت و سایر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود