سامسونگ و هواوی در مورد نزاع پتنتی به توافق رسیدند

سامسونگ و هواوی در مورد نزاع پتنتی به توافق رسیدند

سامسونگ و هواوی دو شرکت بزرگی هستند که از سال ۲۰۱۶ در یک نزاع حقوقی بوده‌اند اما به نظر می‌رسد که حال به راه‌حلی رسیده‌اند.

سامسونگ و هواوی دو شرکت بزرگی هستند که تنها رقیب یکدیگر نبوده و علاوه‌بر مبارزه در بازار، مشکلاتی هم بین آن‌ها وجود دارد. در سال ۲۰۱۶ این دو شرکت از یکدیگر به اتهام نقض حق ثبت اختراع شکایت کردند. این شکایات در در ایالات متحده‌ی آمریکا و چین صورت گرفت و در هر دو مورد سامسونگ پیشقدم بود.

این دو شرکت تصمیم گرفتند تا حداقل در آمریکا، خارج از روند قانونی دادگاه این پرونده را حل‌و‌فصل کنند. فعالیت‌هایی که در هفته گذشته از طرف این دو شرکت صورت گرفته، نشان می‌دهد آن‌ها در هفته‌ای که گذشت به توافقاتی در این زمینه دست یافته‌اند.

توافق نهایی در چند هفته‌ی آینده صورت خواهد گرفت

در هفته‌ی گذشته اقدام مشترکی توسط این دو شرکت صورت گرفته که براساس آن، شرکت سامسونگ درخواست کرده تا روند بررسی پرونده موقتاً متوقف شود. این در حالی است که تنها مرحله باقی‌مانده برای این پرونده، تصمیم و حکم نهایی است. بنابراین تقاضا برای ادامه‌ ندادن روند بررسی نشان‌دهنده‌ی شکل‌گیری نوعی توافق بین دو شرکت است.

گفته شده که این دو شرکت در حال تنظیم یک توافق‌نامه هستند و درضمن این توافق اعلام کرده‌اند که طی چند هفته‌ی آینده مراحل نهایی برای تکمیل توافق را انجام خواهند داد و نهایتاً شرکت هواوی در ۳۰ روز پس از آن برای رد درخواست در دادگاه، اقدام خواهد کرد.

این دادخواست در سال ۲۰۱۶ در آمریکا ثبت شد و مراحل محاکمه در ماه سپتامبر طی شد. در این دادخواست شرکت سامسونگ ادعا کرده بود که شرکت هواوی حق صدور مجوز استاندارد FRAND که متعلق به سامسونگ بوده را نقض کرده است. در تمام این مدت دو شرکت در مورد این دادخواست در مبارزه بودند و به نظر نمی‌رسید بتوانند برای جلوگیری از اتلاف منابع بیشتر در این دعوا، تصمیم درستی بگیرند.

هنوز مشخص نیست شرایط و ویژگی‌های این توافق‌نامه چیست. احتمالاً در چند هفته‌ی آینده و پس از نهایی شدن توافق‌نامه، مفاد آن به‌صورت عمومی اعلام خواهد شد. اما در هر حال مشاهده‌ی تصمیمات رودرروی سامسونگ و هواوی بسیار خوشایند است.

منبع sammobile
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده