آیپد مینی ۵ جدید به اپل پنسل و صفحه‌کلید هوشمند مجهز است

آیپد مینی ۵ جدید به اپل پنسل و صفحه‌کلید هوشمند مجهز است

شواهد به دست آمده از نسخه جدید iOS حاکی از پشتیبانی آیپد مینی جدید از اپل پنسل و صفحه‌کلید هوشمند است.

طبق اطلاعات منتشرشده توسط توسعه‌دهنده‌ای به نام استیو ترافتون اسمیت، آیپد مینی بازطراحی شده و نسل بعدی آیپد ممکن است از اپل پنسل و صفحه‌کلید هوشمند (Smart Keyboard) پشتیبانی کند.

این توسعه‌دهنده با کندوکاش در آخرین نسخه‌ی آزمایشی iOS، سعی داشته به اطلاعات تازه‌ای درباره‌ی آیپدهای جدید دست پیدا کند. به‌گفته‌ی ترافتون اسمیت، این اطلاعات قطعی نیست و نباید در مورد آن‌ها مطمئن بود.

براساس اطلاعات به دست آمده، مدل‌های جدید آیپد که با کدهای J210، J211، J217 و J218 نام‌گذاری شده و در دو اندازه عرضه می‌شوند؛ این مدل‌ها می‌توانند همان آیپد مینی 5 و ششمین نسل آیپد باشند که از صفحه‌نمایش بزرگ ۱۰ اینچی برخوردارند.

به نظر می‌رسد که هر دو آیپد جدید از قلم و صفحه‌کلید هوشمند برخوردار باشند که با توجه به تمایل اپل برای گسترش پشتیبانی تبلت‌های ارزان قیمت‌تر از اپل پنسل رویکردی منطقی به‌نظر می‌رسد و به احتمال زیاد شاهد پشتیبانی ششمین نسل آیپد از این قابلیت خواهیم بود.

انتظار می‌رود که آیپدهای جدید از تاچ ‌آی‌دی نیز پشتیبانی کنند؛ بنابراین احتمالاً طراحی متفاوتی را در دستگاه‌های جدید نخواهیم داشت. مدل‌های آیپد پرو اپل از فِیس آی‌دی پشتیبانی می‌کنند؛ ولی از آن‌جایی که انتظار می‌رود آیپد و آیپد مینی جدید در رده‌ی تبلت‌های ارزان قیمت دسته‌بندی شوند، به احتمال فراوان اپل از همان فناوری تاچ آی‌دی در آن‌ها بهره می‌گیرد.

طبق شایعات قبلی و شواهدی که از iOS 12.2 به‌دست آمده، آیپد مینی 5 جدید به همراه یک آیپد ارتقاء یافته اوایل سال ۲۰۱۹ عرضه می‌شوند. این دستگاه‌ها همچنین پیش‌تر در کمیسیون اقتصادی اوراسیا ثبت شده‌اند. اپل طی سال‌های گذشته همواره رویدادی را در ماه اسفند (مارس) برگزار کرده است؛ بنابراین ممکن است این تبلت‌های ارتقاء یافته در آن زمان رونمایی شوند.

منبع macrumors
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده