سود سرشار اپل از بازار گوشی‌های هوشمند چین با وجود رتبه اول هواوی

سود سرشار اپل از بازار گوشی‌های هوشمند چین با وجود رتبه اول هواوی

بنابر جدیدترین گزارش کانالیس، اپل با وجود قرارگرفتن در رتبه‌ی پنجم ازنظر میزان عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند، بیشترین سود را در بازار چین به جیب زده است.

چند روز پیش، اپل پیش‌بینی جدیدش را از میزان سوددهی و درآمد طی سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد که از ناکام‌ماندن اپل از رسیدن به اهداف پیش‌بینی‌شده در بازار چین حکایت می‌کرد. حال، کانالیس جدیدترین گزارش خود درباره‌ی بازار گوشی‌های هوشمند چین را منتشر کرده که براین‌اساس، اپل موفق شده بیشترین سود را در چین کسب کند.

آمار ارائه‌شده نشان‌دهنده‌ی این است که فروش گوشی‌های هوشمند در بازار چین درآمدی ۳۰.۷ میلیارد دلاری را عاید شرکت‌های تولیدکننده کرده است. بخش اعظمی از این درآمد ۳۰ میلیارد دلاری بین پنج شرکت تقسیم شده و اپل و هواوی به‌ترتیب ۲۳ و ۲۵ درصد از سهم این درآمد را ازآنِ خود کرده‌اند. اپل درحالی ۲۳ درصد از درآمد کسب‌شده را تصاحب کرده که ازنظر سهم بازار در رتبه‌ی پنجم قرار دارد. اصلی‌ترین دلیل برای کسب درآمد چشمگیر اپل را در گرو عرضه‌ی گوشی‌های هوشمندی نظیر آیفون XS و آیفون XS مکس درکنار ادامه‌ی فروش آیفون ۱۰ و آیفون ۸ باید بدانیم. افزون‌براین، هواوی به‌لطف گوشی‌های هوشمند پی ۲۰ و پی ۲۰ پرو و نیز سری گوشی‌های هوشمند آنر موفق شده درآمد هنگفتی در بازار چین کسب کند.

کانالیس اعلام کرده طی سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۸، درمجموع بیش از ۱۰۱ میلیون گوشی هوشمند راهی بازار چین شده که از این میزان ۲۵ درصد متعلق به هواوی بوده است. درمقابل، اپل نتوانسته با وجود عرضه‌ی آیفون XS و آیفون XS مکس فروش درخورتوجهی داشته باشد. در رده‌بندی کانالیس، به‌ترتیب شرکت‌های هواوی، ویوو، اوپو و شیائومی در رده‌های اول تا چهارم قرار گرفته‌اند و اپل نیز در رتبه‌ی پنجم قرار دارد.

از دیگر برندهای شناخته‌شده در رده‌بندی کانالیس به سامسونگ و نوکیا باید اشاره کرد که در رتبه‌های هفتم و دهم قرار گرفته‌اند.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده