سرویس کانکت اپل موزیک تعطیل شد

جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
مطالعه 2 دقیقه
اپل با ارسال اطلاعیه‌هایی به هنرمندان، از تعطیل شدن سرویس Connect اپل موزیک خبر داد.
تبلیغات

نوازندگان و اهالی موسیقی فعال در اپل موزیک درحال دریافت اطلاعیه‌هایی هستند که نشان می‌دهد آن‌ها دیگر قادر به ارسال محتوا به سرویس کانکت (Connect) نخواهند بود. این سرویس امکان برقراری ارتباط خوانندگان و نوازندگان را با طرفداران خود فراهم می‌کند.

به گفته‌ی اپل، تمامی محتواهای موجود در پلتفرم کانکت تا سوم خرداد (۲۴ می) سال آینده همچنان قابل دسترس خواهد بود. درعین‌حال، این شرکت درحال حذف پست‌های موجود در پروفایل هنرمندان و سربرگ For You است.

هنگامی که اپل موزیک در خردادماه ۱۳۹۴ معرفی شد، بخش کانکت نیز مانند سایر سرویس‌های آن مورد استقبال کاربران قرار گرفت و بسیاری از سازندگان موسیقی به آن روی‌آوردند. ولی به تدریج از علاقه‌ی هنرمندان و طرفداران به این سرویس کاسته شد، تاجایی‌که در بعضی موارد اولین پست انتشار یافته در پروفایل‌های کانکت آخرین پست نیز بود.

Apple music connect / اپل موزیک کانکت

در اطلاعیه‌ی منتشرشده از سوی اپل، از تعطیلی قریب‌الوقوع این سرویس تحت عنوان «ساده‌سازی روند دستیابی به موسیقی» یاد شده است.

اپل در بخشی از این اطلاعیه خطاب به هنرمندان می‌گوید:

این بدان معنی است که شما از ۲۲ آذر (۱۳ دسامبر) دیگر قادر به ارسال پست جدید در سرویس کانکت نیستید، ولی همه‌ی مطالبی که قبلا ارسال شده تا ۳ خرداد (۲۴ می ۲۰۱۹) همچنان قابل دسترس خواهند بود.

تعطیلی کانکت به‌منزله‌ی دومین شکست اپل در شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر موسیقی است. این شرکت در سال ۲۰۱۰ نیز پلتفرم پینگ (Ping) را راه‌اندازی کرده بود که مانند کانکت به طرفداران امکان دنبال‌کردن هنرمندان مورد‌علاقه‌ی خود را می‌داد. کاربران همچنین قادر بودند به کمک این سرویس از موسیقی و کنسرت‌های مورد‌علاقه‌ی دوستان خود نیز آگاه شوند و نظرات خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند.

با این‌حال، سرویس پینگ از همان ابتدا دچار مشکل شد؛ چراکه هم هنرمندان و هم افراد عادی ناچار بودند فالوئرهای خود را یک‌به‌یک تأیید کنند و حتی قابلیت یکپارچه‌سازی با فیسبوک نیز مدتی قبل از عرضه متوقف شد. اما این تمام ماجرا نبود و ساخت حساب‌های جعلی به نام سلبریتی‌ها و ارسال پست‌های اسپم متعدد، سرنوشت شوم این سرویس را تکمیل کرد.

پینگ پس از تلاش فراوان موفق به یکپارچه‌سازی سرویس خود با توییتر شد، ولی استقبال بسیار کم از این سرویس، اپل را وادار کرد تا آن را در سپتامبر ۲۰۱۲ برای همیشه تعطیل کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات