فیلم کوتاه گرفته شده با آیفون، برنده جایزه معتبر هنری انگلستان شد

جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
مطالعه 2 دقیقه
�اپل مانور زیادی روی دوربین گوشی‌های آیفون خود می‌دهد و چندین بار شاهد استفاده از دوربین آیفون در فیلم‌ها بودیم. امروز نیز یک فیلم کوتاه گرفته شده با آیفون برنده یک جایزه معتبر هنری شده است.
تبلیغات

یک فیلم کوتاه که به‌طور کامل با دوربین آیفون اپل گرفته شده است، برنده جایزه معتبر، تورنر ۲۰۱۸ در انگلستان شد. از سال ۱۹۸۴، این جایزه هر‌ساله به یک هنرمند در بخش هنر‌های بصری اهدا می‌شود. این جایزه یکی از شایعترین جوایز هنری در انگلستان است.

این فیلم کوتاه که «Bridgit» نام دارد، توسط هنرمندی به نام شارلوت پرودگر در طول یک سال، ساخته شده است. این فیلم توصیف‌های پرودگر در مجموعه‌ای از کلیپ‌های کوتاه است، که در آن سوژه‌هایی مانند؛ ییلاقات اسکاتلند از داخل یک قطار، یک کشتی باری از روی یک قایق و یک گربه که مشغول بازی با لامپ است، را می‌بینیم.

در زیر قسمتی از این فیلم کوتاه ۳۲ دقیقه‌ای را مشاهده می‌کنید:

لینک دانلود

پرودگر، در گفتگو با گاردین دلیل انتخاب آیفون برای ساخت این فیلم را، راحتی استفاده و در دسترس بودن در هر لحظه‌ای از سفر اعلام کرده است، او گفته است که: «برای من هر چیزی که لازم داشتم، در آن بود»

یکی از داوران و مدیر Tate Britain، الکس فارخوهارسون به گاردین گفت؛ «فیلم پرودگر، عمیق‌ترین و بیشترین استفاده از دوربین آیفون در فیلم‌ها تا این تاریخ را دارد.»

مدیر‌عامل اپل، تیم کوک نیز سریعا برنده شدن فیلم پرودگر که به وسیله‌ی دوربین این شرکت گرفته شده است، را تبریک گفت.

Congratulations to Charlotte Prodger, winner of Britain’s prestigious Turner Prize. A first for a film shot on iPhone, and another milestone in the democratization of photography and filmmaking. https://www.theguardian.com/artanddesign/2018/dec/04/iphone-film-maker-charlotte-prodger-wins-2018-turner-prize— Tim Cook (@tim_cook) December 5, 2018

به عنوان بخشی از این جایزه، پرودگر ۴۴ساله، مبلغ ۲۵ هزار یورو (۳۲ هزار دلار) را دریافت کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات