اپل برای ثبت چهار علامت تجاری درخواست داد

اپل برای ثبت چهار علامت تجاری درخواست داد

اپل، چهار علامت تجاری برای اپل پارک و یک علامت تجاری برای فرم‌ورک Core ML ثبت می‌کند.

ماه مارس برابر با اسفند ماه ۱۳۹۶، اپل درصدد ثبت لوگوی اپل پارک برآمد. آخرین خبرها حکایت از درخواست جدید کوپرتینونشین‌ها برای ثبت چهار علامت تجاری جدید برای اپل پارک و یک علامت تجاری برای فرم‌ورک Core ML می‌دهد.

از میان چهار علامت تجاری، دو علامت تجاری مربوط به نام اپل پارک و دو مورد دیگر مربوط به نمایش تصویری نام آن است. لوگوی اپل به‌همراه کلمه‌ی پارک در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و ترکیب نوشتاری و ظاهری خاص و متفاوتی را ایجاد کرده‌اند.

هنگامی که شرکتی برای ثبت علامت تجاری اقدام می‌کند، باید فهرستی از موارد احتمالی استفاده‌ی آن علامت تجاری مشخص کند. اپل، برای تهیه‌ی فهرست‌ها، عناوین را به دو بخش جداگانه تقسیم کرد که بیشتر آنها مربوط به مرکز بازدید‌کننده‌های اپل پارک می‌شود تا محوطه‌ی کلی آن. اولین بخش فهرست مربوط به قسمت اپل استور می‌شود. این فهرست شامل موارد زیر است:

کلاس بین‌المللی ۰۳۵: خدمات خرده‌فروشی شامل محصولات رایانه‌ای، الکترونیکی و سرگرمی، دستگاه‌های مخابراتی، دستگاه‌های الکترونیکی دیجیتال دستی و قابل پوشیدن، محصولات صوتی، محصولات اتوماسیون خانگی، نرم‌افزار‌های کامپیوتری، لوازم جانبی، سوغاتی، وسایل حمل‌ونقل و قطعات مربوط به محصولات، محصولات نمایش‌داده‌شده در فروشگاه، سازماندهی و برگزاری کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و نمایشگاه‌های تجاری.

کلاس بین‌المللی ۰۴۱: خدمات آموزشی، برگزاری کلاس‌ها، کارگاه‌ها و سمینارها در زمینه‌ی کامپیوتر، نرم‌افزارهای کامپیوتری، خدمات آنلاین، فناوری اطلاعات، طراحی وب‌سایت، موسیقی، عکاسی و محصولات ویدئویی و الکترونیکی مصرفی؛ خدمات آموزشی شامل برگزاری کارگاه‌های حرفه‌ای و دوره‌های آموزشی؛ خدمات آموزشی مربوط به آموزش کامپیوتر؛ آموزش‌ها کاربردی در زمینه‌ی کامپیوتر، نرم‌افزارهای کامپیوترس و لوازم الکترونیکی مصرفی؛ برنامه‌های‌ زنده مانند کنسرت، اجرای زنده و رویدادهای سرگرم‌کننده و تورهای مختلف.

کلاس بین‌المللی ۰۴۳: سرویس و خدمات رستوران.

apple park

موارد دیگری که از طرف کوپرتینونشین‌ها فهرست‌ شده، مربوط به کالاها و اجناسی می‌شود که در اپل پارک به‌فروش می‌رسند و شامل موارد ذیل است:

کلاس بین‌المللی ۰۱۶: خودکار، مداد، دفتر و مجله

کلاس بین‌المللی ۰۱۸: ساک‌های بسته‌بندی‌شده؛ ساک‌های ورزشی و وسایل ورزشی؛‌کیف‌های چندمنظوره‌ی ورزشی؛ کوله‌پشتی؛ قاب‌های کارت ویزیت

کلاس بین‌المللی ۰۲۱: نوشیدنی؛ لیوان‌؛ بطری‌های آب فروخته‌شده‌ی خالی

کلاس بین‌المللی ۰۲۵: البسه

براساس آخرین خبرها، Apple، یک علامت تجاری نیز برای Core ML ثبت می‌کند.

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده