هواوی EMUI 9 را بر پایه‌ی اندروید پای توسعه می‌دهد

هواوی EMUI 9 را بر پایه‌ی اندروید پای توسعه می‌دهد

نسخه‌ی بعدی رابط کاربری اختصاصی هواوی که با نام 9 EMUI شناخته می‌شود، قرار است بر پایه‌ی اندروید پای توسعه پیدا کند و میزبان ویژگی‌های جدیدی باشد.

هواوی یکی از شرکت‌های فعال در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ بود که توانست با معرفی تراشه‌ی کرین ۹۸۰، رونمایی از هواوی میت ۲۰ لایت و نمایش رنگ‌های جدید برای دستگاه‌های پی ۲۰ و پی ۲۰ پرو، توجهات بسیاری را به خود جلب کند. 

با این وجود، هنوز روند رونمایی‌های این شرکتِ چینی به پایان نرسیده و در ادامه‌ی خبرهای مربوط به این تولیدکننده، شاهد معرفی از نسخه‌ی نهم رابط کاربری اختصاصی هواوی با نام EMUI 9 هستیم. طبق گفته‌ی هواوی، آن‌ها این نسخه را بر پایه‌ی جدیدترین نسخه‌ی اندروید، یعنی اندروید پای توسعه داده‌اند که ویژگی‌های شاخص این سیستم‌عامل را با خود به‌همراه دارد.

هواوی در این نسخه وعده‌ی تجربه‌ای ساده، لذت‌بخش و استوار را به کاربران داده است؛ GPU Turbo 2.0، اجرای سریع‌تر اپلیکیشن‌ها و مدیریت رمز عبور از دیگر ویژگی‌های مهم در این نسخه هستند. افزون بر قابلیت‌های فوق، دستیار مسافرت و سلامتِ دیجیتال که مقدار زمانِ استفاده از گوشی را نمایش می‌دهد، از دیگر ویژگی‌های مهمی برشمرده می‌شوند که هواوی به‌ آن‌ها اشاره کرد. براساس گفته‌ی غول فناوری چینی، کاربران در نسخه‌ی آتی رابط کاربریشان از طریق ویژگی «سلامت دیجیتال» می‌توانند استفاده‌ی خود از دستگاهشان را محدود کنند.

فعلاً نسخه‌ی بتا EMUI 9 برای دستگاه‌های هواوی پی ۲۰، هواوی پی ۲۰ پرو، هواوی میت ۱۰ و هواوی میت ۱۰ پرو در دسترس قرار می‌گیرد؛ با این حال، قرار است در آینده‌ی نزدیک گوشی‌های آنر ۱۰، آنر پلی و آنری ویو ۱۰ نیز از رابط بهره‌مند شوند.

باتوجه به این موضوع که سری میت ۲۰ در تاریخ ۱۶ اکتبر به‌صورت رسمی در لندن معرفی خواهند شد، احتمالاً رابط کاربری هواوی نیز به‌همراه آن‌ها برای عموم کاربرانِ هواوی در دسترس قرار گیرد. انتظار می‌رود که پرچمداران جدید سری میت ۲۰ اولین دستگاه‌هایی باشند که به‌همراه EMUI 9 عرضه می‌‌شوند.

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده