ایلان ماسک ۱۰۰ میلیون دلار از سهام تسلا را خرید

ایلان ماسک ۱۰۰ میلیون دلار از سهام تسلا را خرید

تسلا به تازگی اعلام کرده که مدیرعامل این شرکت اقدام به خرید سهام آن به ارزشی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار کرده است تا نشان دهد که تا چه حد به شرکت خود اعتماد دارد. با زومیت همراه شوید.

 تسلا اعلام کرد که مدیرعامل و بنیان‌گذار این شرکت، ایلان ماسک سهام بیشتری از تسلا را به ارزشی غالب بر ۱۰۰ میلیون دلار خریداری کرده است. ماسک در حدود ۵۰ میلیون دلار از این خرید را به صورت نقدی پرداخت کرده است. از طرفی با توجه به بندی که او به عنوان بنیان‌‌گذار تسلا داشته است برای هر سهم ۶.۶۳ دلار پرداخت کرده است. با توجه به ارزش سهام تسلا که در حدود ۱۹۲ دلار برای هر سهم است می‌توان گفت که او به ازای هر سهم خریداری شده، ۱۸۵ دلار سود کرده است.

این خرید‌ها معمولا کمتر توسط شرکت‌ها اعلام می‌شوند مگر آن که شرکت مذکور قصد بالا بردن اعتماد به خود را داشته باشد. با توجه به احتمال عرضه‌ی خودروی Model 3 در ماه مارس، تسلا نیز لازم دیده است تا با اعلام این خبر نشان دهد که بنیان‌گذار تسلا اعتماد زیادی به شرکت خود دارد و حاضر است میلیون‌ها دلار برای نشان دادن این اعتماد هزینه کند.

ماسک حالا در تسلا بیش از ۲۹ میلیون سهم دارد که شامل ۲۲ درصد از سهام این شرکت می‌شود. البته ماسک از گزینه‌ی پیش روی خود به صورت کامل استفاده نکرده و ممکن است در آینده بار دیگر سهام بیشتری از شرکت تحت تاسیس خود را خریداری کند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده