بیانیه‌ی مطبوعاتی ال‌جی در رابطه با ارائه تکنولوژی 4K HDR توسط این شرکت

بیانیه‌ی مطبوعاتی ال‌جی در رابطه با ارائه تکنولوژی 4K HDR توسط این شرکت

ال‌جی امروز از آغاز همکاری این کمپانی با شرکت‌های ارائه کننده تکنولوژی برتر در جهت ارائه‌ی محصولات بیشتری با کیفیت بالای 4K HDR (در گستره‌ای وسیع‌تر) خبر داد.

تلویزیون‌های جدید ال‌جیOLED و تلویزیون Super UHD در سال 2016 برای پشتیبانی از فرمت‌های استاندارد تصویر HDR مثل HDR10 و تصویر دالبی طراحی شده است. ال جی، Dolby و Netflix در همکاری مشترک تصاویری با کیفیت از سریال تمجید شده Daredevil را برای پخش در تلویزیون‌های LG ارائه شده در CES انتخاب کردند که بازدیدکنندگان می‌توانند با سر زدن به غرفه‌ی LG از این تصاویر لذت ببرند. تصاویرDolby Vision از تمام مزایای فناوری OLED ال‌جی برای ارائه شفاف‌تر قسمت روشن تصویر، تیره عمیق با جزییات بیشتر و رنگ‌های بی‌همتا استفاده کرده تا بیننده تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای را هنگام تماشای این تصاویر تجربه کند.

ال‌جی همچنین با تعدادی از تصویرسازان بزرگ و بین‌المللی همکاری داشته تا مطمئن شود که تصاویری که تولید می‌شوند حداکثر استفاده را از امکانات HDR این تلویزیون‌ها می‌کنند. فیلم‌های HDR از آمازون شامل « The Man in the High Castle»، « Red Oaks»، « Transparen» و « Mozart in the Jungle»، برای اثبات کیفیت محصولات ال‌جی در غرفه آن در نمایشگاه CES پخش می‌شوند. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند تصاویر HDR یوتیوب را برای نخستین بار تجربه کنند، تصاویری که به کمک Google’s VP9-Profile 2 رمزگشایی می‌شوند. این در حالی است که یوتیوب امکان تماشای فرمت HDR در اپلیکیشن هوشمند تلویزیون‌ را تا پایان سال میسر خواهد کرد.

یکی دیگر از همکاران تصویری ال‌جی استدیوی "فاکس قرن بیستم" است که قرار است جدیدترین فیلم خود «مریخی» را در غرفه ال‌جی در نمایشگاه CES از طریق VIDITY – یک سرویس انتقال آنلاین فیلم‌های دیجیتال 4K HDR - نشان دهند. چرا که تلویزیون‌های OLED ال‌جی با VIDITY سازگار هستند و می‌توان همه تصاویر را با بالاترین کیفیت و در هر زمانی دانلود و تماشا کرد.

یک همکاری برجسته دیگر، ساخت یک اتاق تاریک است که منحصرا برای پخش فیلم‌های HDR که ناسا و شرکت همکارش، با کمک از حالت اعماق فضا، طراحی شده است. در این اتاق تاریک تماشاگران به تجربه‌ی بی‌بدیلی از فضاهای بی‌کران دست می‌یابند. تلویزیون‌های OLED ال‌جی محملی ایده‌آل برای نمایش آنونس کانال UHD جدید ناسا هستند. پتر الکساندر، معاونت ارشد هارمونیک اعلام کرده:

با این تکنولوژی تماشاگران می‌توانند تصاویری نزدیک به واقعیتِ فضا را تجربه کنند.

در نهایت، ال‌جی در همکاری‌اش با یک شبکه‌ی تلویزیونی در لاس‌وگاس، قابلیت پخش تصاویر HDR کانال‌های تلویزیونی را نیز به نمایش گذاشت. این تصاویر که استاندارد ATSC 3.0 پخش را دارند، نسل بعدی فناوری فشرده‌سازی ویدیویی و انتقال فرکانس پیشرفته در آمریکا برای انتقال تصاویری با حداکثر کیفیت ممکن هستند.

برایان کان، مدیرعامل شرکت لوازم خانگی ال‌جی اعلام کرد:

همکاری با دیگر شرکت‌ها و کانال‌ها و غیره بخشی مهم از رویکرد ال‌جی برای سودرسانی بیشتر به مشترین و نیز دسترسی سریع‌تر به محصولات بهتر است.
کلیه‌ی اخبار و مقالات مرتبط با نمایشگاه را در صفحه‌ی اختصاصی CES 2016 مشاهده کنید.
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده