نوع جدیدی از وای-فای برای اتصال ابزارهای خانه هوشمند طراحی شد

دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۳
مطالعه 2 دقیقه
در حال حاضر اکثر گجت‌ها از طریق اتصال وای-فای به یکدیگر متصل می‌شوند، چرا گجت‌های مربوط به خانه‌ی هوشمند از طریق وای فای متصل نشوند؟  همراه زومیت باشید تا با وای فای هالو، نسخه‌ی جدید وای-فای برای اینترنت اشیاء آشنا شوید.

نسخه‌ی فعلی وای-فای که در لوازم مختلف از آن استفاده می‌کنیم مصرف انرژی بالایی دارد و برای گجت‌های خانه‌ی هوشمند مناسب نیست. برای اینترنت اشیاء باید با هر بار شارژ یک ماه یا شاید هم یک سال استفاده کرد.

گروهی که پشت توسعه‌ی فناوری وای-فای است نوع جدیدی از وای فای را معرفی کرده که انرژی بسیار کمی مصرف می‌کند. به این ترتیب می‌توان از وای-فای جدید در لوازم خانگی و اینترنت اشیاء نیز استفاده کرد. نوع جدید وای فای، Wi-Fi HaLow نامیده می‌شود و قرار است با استاندارد 802.11ah روانه‌ی ابزارهای مختلف شود. این فناوری در سال ۲۰۱۸ در محصولات مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در واقع وای-فای هالو پاسخی است به فناوری بلوتوث. فناوری که احتمالا نه تنها در اینترنت اشیاء مورد استفاده قرار خواهد گرفت بلکه در ابزارهای پوشیدنی و گجت‌های تناسب اندام بکار گرفته شود. علاوه بر این دوربین‌های عکاسی، سنسورهای مورد استفاده در هواپیما و دیگر گجت‌ها نیز از این فناوری استفاده خواهند کرد.

اگر وای-فای هالو بتواند مصرف انرژی کمی داشته باشد آن وقت به سرعت می‌‌‌تواند مورد توجه تولیدکنندگان سخت‌افزارهای مختلف قرار گرفته و به یک استاندارد در گجت‌ها تبدیل شود. این نوع از وای فای با فرکانس ۹۰۰ مگاهرتز کار می‌کند که نفوذ بیشتری داشته و دسترسی به آن نسبت به وای-فای فعلی با رنج فرکانسی ۲.۴ تا ۵ گیگاهرتز بیشتر است.

البته سرعت انتقال اطلاعات در وای-فای هالو به اندازه‌ی وای-فای ای‌سی نیست و قرار نیست بتوانید با آن اطلاعات را با سرعت زیادی منتقل کنید.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود