اجرای اپلیکیشن های iOS روی macOS با UIKit ممکن شد

سه‌شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۲
مطالعه 1 دقیقه
اپل در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان ۲۰۱۸ اعلام کرد که توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از UIKit، امکان اجرای اپلیکیشن‌های iOS را در macOS فراهم کنند.
تبلیغات

اپل در جریان WWDC 2018 از قابلیت‌ها و سرویس‌های جدید خود رونمایی کرد. در آخرین دقایقی برگزاری کنفرانس و پس از رونمایی از macOS Mojave و iOS 12، اپل اعلام کرد که برنامه‌ای برای ترکیب iOS و macOS ندارد. در عوض این کمپانی با رونمایی از UIKit ابزاری جدید را در اختیار توسعه دهندگان قرار داد. با استفاده از UIKit، توسعه دهندگان قادر خواهند بود تا اپلیکیشن‌های توسعه یافته برای iOS را به منظور اجرا در macOS نیز آماده کنند. اپل اعلام کرده که این ویژگی از سال ۲۰۱۹ در اختیار توسعه‌دهندگان قرار خواهد گرفت.

اپل در حال توسعه‌ی فرم‌ورک‌های iOS برای اجرا روی سیستم‌عامل macOS هستند. اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که اپل در سال جاری این فرم‌ورک را مورد آزمایش قرار خواهد داد و امکان استفاده از آن از سال آینده در دسترس توسعه‌دهندگان قرار خواهد گرفت. UIKit امکان دریافت اطلاعات برای اپلیکیشن‌های iOS از طریق کیبورد و ترک‌پد را فراهم خواهد آورد. همچنین باید به سایر روش‌های انتقال اطلاعات به اپلیکیشن از طریق کپی کردن یا تغییر پنجره اپلیکشن نیز اشاره کرد. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات