عملکرد بهتر اپل موزیک از اسپاتیفای در آمار استریم آلبوم‌های اخیر

عملکرد بهتر اپل موزیک از اسپاتیفای در آمار استریم آلبوم‌های اخیر

آمار حکایت از آن دارد که اپل موزیک به‌ لحاظ تعداد دفعات استریم چند آلبوم مهمی که اخیرا منتشر شده‌اند، عملکرد بهتری نسبت به اسپاتیفای داشته است.

آلبوم EP جدید ویکند موسوم به My Dear Melancholy پس از گذشت ۲۴ ساعت از انتشار، در مجموع ۲۶ میلیون بار در اپل موزیک استریم شده و در این بین قطعه‌ی ابتدایی این آلبوم موسوم به Call Out My Name نزدیک به ۶ میلیون بار استریم شده است؛ اگرچه خود این آمار چندان شگفت‌انگیز محسوب نمی‌شوند؛ اما اپل موزیک با دستیابی به چنین ارقامی، اسپاتیفای را با نزدیک ۳.۵ میلیون بار استریم پشت سر گذاشته است؛ درحالی‌که طبق اعلام Republic Records، آلبوم EP جدید ویکند، مهم‌ترین اثر منتشرشده در سرویس سوئدی‌ها طی سال ۲۰۱۸ محسوب می‌شود.

خاطرنشان می‌کنیم که اسپاتیفای بیش از ۱۲۰ میلیون کاربر دارد، دو موزیک‌ویدیوی اختصاصی از آلبوم جدید ویکند در آن منتشر شده و این هنرمند در شبکه‌های اجتماعی، لینک آلبوم خود در اسپاتیفای را با طرفداران به اشتراک گذاشته است؛ البته اپل پیش‌ از این، طی ۱۳ ماه اخیر در دو اثر مهم دیگر نیز عملکرد بهتری نسبت به اسپاتیفای از خود به جای گذاشته است. در چند روز ابتدایی انتشار آلبوم More Life از دریک، اپل موزیک با ۲۸.۶ میلیون بار استریم، عملکرد بسیار بهتری داشت. سرویس موسیقی اپل در زمینه‌ی استریم قطعه‌ی محبوب Rockstar از پُست مالون نیز عملکرد بهتری نسبت به رقبا از خود به جای گذاشت.

به‌ نظر می‌رسد که اپل موزیک با وجود بهره‌ بردن جامعه‌ی کاربری به‌مراتب محدود نسبت به اسپاتیفای، در زمینه‌ی استریم آثاری مختلف در سبک‌های هیپ‌-هاپ و R&B‌ عملکرد بسیاری موفقی از خود به نمایش می‌گذارد. اپل موزیک تعداد مشترکان پایین‌تری در اختیار دارد؛ اما در زمینه‌ی پذیرش توسط کاربران و به‌خصوص در بزرگ‌ترین ژانر موسیقی دنیا، فرمانروایی می‌کند.

منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید