پتنت جدید توییتر کنترل پهپاد توسط توییت‌ها را ممکن می‌کند

سه‌شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹
مطالعه 2 دقیقه
به نظر می‌رسد تلاش‌های توییتر در خصوص توسعه‌ی پهپاد پایان ناپذیر است؛ چرا که اخیرا این کمپانی پتنت جدیدی ثبت کرده که بر اساس آن، پهپاد قادر خواهد بود توسط توییت‌های کابران تصاویر و ویدئوهایی را ثبت کند.
تبلیغات

استفاده از ربات در مناطق صعب‌العبور و مناطقی که برای ورود انسان خطرآفرین است، امروزه کاربرد زیادی دارد، اما تردد در بعضی از مناطق برای ربات‌ها هم دشوار است، بنابراین استفاده از پهپاد در این مکان‌ها را الزامی می‌کند.

به نظر می‌رسد توییتر علاقه‌ی بسیاری برای تولید پهپادها دارد، اما پهپادهای این کمپانی عملکردی مشابه آمازون نخواهد داشت. اخیرا این کمپانی پتنت جدیدی را ثبت کرده که بر اساس آن کاربران می‌توانند توسط پهپاد توییتر تصاویر و ویدئوهایی را ثبت کنند که کنترل این پهپاد توسط توییت‌ها صورت می‌گیرد. البته توییتر با ثبت این پتنت، پهپاد جدیدی نخواهد ساخت و احتمالا طرح جدید بستر لازم برای توسعه‌ی پهپادهای فعلی را فراهم خواهد کرد.

به عنوان مثال، توییتر اعلام کرده که تمامی لایک‌ها، ری‌توییت‌ها و پاسخ به توییت‌ها می‌تواند به عنوان روش‌هایی برای کنترل پهپاد مورد استفاده قرار گرفته و درنهایت پهپاد بتواند تصاویری را ثبت کند. همچنین توییتر اعلام کرده که پهپاد مورد نظر به واسطه‌ی این پتنت می‌تواند به قابلیت ویدئو کنفرانس نیز مجهز شود. همه‌ی این طرح‌ها از هر دو حیث امنیتی و فنی کمی عجیب به نظر می‌رسد، با این حال پتنت جدید توییتر در نظر عموم بلند پروازانه است.

توییتر در سال جاری میلادی اپلیکیشن محبوب پریسکوپ را ارائه کرده که به نظر می‌رسد در پتنت جدید خود از این اپلیکیشن نیز برای انتشار ویدئوهای ثبت شده توسط پهپاد بهره‌مند شود. البته یکی از سخنگویان توییتر از پتنت جدید این کمپانی با عنوان پهپاد سلفی یاد کرده که نحوه‌ی عملکرد آن از نامش پیداست.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات