افشای تصاویر نسل جدید هدست واقعیت مجازی Vive اچ تی سی نشان از معرفی آن در CES 2016 دارد

افشای تصاویر نسل جدید هدست واقعیت مجازی Vive اچ تی سی نشان از معرفی آن در CES 2016 دارد

سال گذشته اچ‌تی‌سی در جریان کنگره‌ی موبایل بارسلون از هدست واقعیت مجازیش که با همکاری والو توسعه یافته، رونمایی کرد؛ اما تا به امروز این محصول بصورت رسمی روانه‌ی بازار نشده است. حال پس از افشای تصاویر مربوط به این هدست واقعیت مجازی به همراه کنترلر‌های آن، مدیرعامل اچ‌تی‌سی از این موضوع پرده برداشته که باید در جریان CES 2016 در انتظار اطلاعات جدیدی از وایو باشیم.

ساعاتی پیش تصاویر منتسب به هدست واقعیت مجازی موسوم به وایو اچ‌تی‌سی فاش شد. این تصاویر شامل هدست واقعیت مجازی این کمپانی به همراه کنترلر‌های آن بود که نشان از احتمال معرفی نسل جدید به همراه کنترلر دارد. پس از افشای تصاویر مدیرعامل اچ‌تی‌سی وعده داد که این کمپانی در جریان کنفرانس خود در CES 2016 اطلاعات جدیدی را در خصوص محصول خود ارائه خواهد کرد. این اطلاعات شامل پیشرفت‌های بزرگ در فناوری بکار برده شده در این هدست است که حاصل همکاری اچ‌تی‌سی با والو است.

با توجه به تصاویر منتشر شده و اطلاعات ارائه شده توسط مدیرعامل این کمپانی می‌توان چنین نتیجه گرفت که درجریان برگزاری نمایشگاه CES 2016 باید شاهد معرفی نسل جدید هدست واقعیت مجازی تایوانی‌ها باشیم. به طور حتم معرفی نسل جدید هدست واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی به این معنا است که این کمپانی نسخه‌ی بهبود یافته شده‌ی هدست خود را به همراه کنترلر‌های جدید رونمایی خواهد کرد.همانطور که اشاره کردیم انتظار می‌رود اچ‌تی‌سی در جریان کنفرانس خود نسل جدید هدست واقعیت مجازیش را به همراه کنترلر‌های جدید معرفی کند. اما لازم نیست برای دیدن این هدست واقعیت مجازی به انتظار مراسم تایوانی‌ها در نمایشگاه CES 2016 باشیم؛ چراکه تصاویری منتشر شده که به نظر همان نسل جدید هدست واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی است.

viveint 1d00e

همانطور که در تصویر مربوط به هدست نیز مشاهده کردید، ظاهر آن بسیار کاربرپسندتر شده و این هدست ظاهری دوست داشتنی‌تر به خود گرفته است. همانطور که به روشنی می‌توان دید، سیم‌های این هدست واقعیت مجازی به شکل بهتر و هنرمندانه‌تری مخفی شده تا ظاهر نازیبا را به این هدست واقعیت مجازی نبخشد. یکی از اصلی‌ترین تغییرات در این هدست واقعیت مجازی حذف شدن نام اچ‌تی‌سی از قسمت جلوی وایو است. همچنین باید به مخفی شدن سنسورهای مورد استفاده نیز اشاره کرد. در جلوی این هدست واقعیت مجازی نیز یک دوربین در قسمت تحتانی آن قرار گرفته است.

در مورد کنترلرها نیز شاهد تغییرات گسترده‌ای هستیم. برای مثال می‌توان به قسمت دایره‌ای سر و همچنین پوشش سنسور‌های مورد استفاده در آن اشاره کرد. محل قرار گیری کلید‌ها و تاچ‌پد نیز تا حدودی بهبود یافته که می‌توان اصلی‌ترین هدف در این بهبود را سهولت استفاده خواند.

در مجموع می‌توان به این موضوع اشاره کرد که طراحی ظاهری هدست واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی در مقایسه با نسل اول بهبود چشمگیری یافته است. البته نمی‌توان به طور حتم این تصاویر را متعلق به هدست واقعیت مجازی آتی ا‌چ‌تی‌سی دانست و برای اطمینان از این موضوع باید به انتظار مراسم اچ‌تی‌سی در CES 2016 باشیم.

نظر شما در این خصوص چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده