ماریو مسیر شما را در نقشه های گوگل نشان می‌دهد

ماریو مسیر شما را در نقشه های گوگل نشان می‌دهد

در پی همکاری گوگل و نینتندو، حالا شخصیت ماریو می‌تواند کاربران را در رسیدن به مقصد راهنمایی کند.

ماریو این روز‌ها حسابی بر سر زبان‌ها افتاده است. این شخصیت دوست داشتنی که بسیاری از ما خاطره‌های زیادی با آن داریم حالا به سرویس نقشه‌های گوگل آمده است. به لطف همکاری دو کمپانی گوگل و نینتندو، در روز ۱۰ مارس که روز ماریو نامگذاری شده علاوه بر امکان خرید بازی‌های نینتندو با قیمت‌های مناسب، حالا شاهد ورود این کاراکتر به بخش ناوبری نقشه‌های گوگل هستیم. بدین ترتیب ماریو می‌تواند شما را در مسیرهای سفرهای‌تان راهنمایی کند. این قابلیت جدید که گوگل امروز صبح آن را معرفی کرده، در جدیدترین به‌روزرسانی اپلیکیشن نقشه‌های گوگل برای دو سیستم‌عامل اندروید و آی‌اواس ارائه شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است.

شما پس از وارد کردن مقصد خود در سرویس نقشه‌های گوگل با یک علامت سوال زرد رنگ مواجه خواهید شد که این آیکون در گوشه‌ی سمت راست نمایشگر نمایان می‌شود. با تپ کردن روی علامت سوال یاد شده می‌توانید ماریو را در نقشه‌های گوگل فعال کنید.

mario

بعد از فعال کردن قابلیت مورد اشاره، ماریو به جای فلش‌های ناوبری در سرویس نقشه‌های گوگل نمایان خواهد شد. این شخصیت بر ماشین قرمز رنگ کوچکی سوار است و شما را در طی مسیرتان راهنمایی خواهد کرد تا به مقصد مورد نظر برسید. گوگل اعلام کرده که این ویژگی تا یک هفته‌ی دیگر در دسترس علاقمندان است و بنابراین می‌توانید چند روز پس از روز ماریو نیز از قابلیت مورد بحث استفاده کنید.

کمپانی گوگل پیشنهاد داده که از مسیرهای خود اسکرین‌شات تهیه کرده و آن را در توییتر و اینستاگرام با حساب کاربری @GoogleMaps و البته هش‌تگ #MarioMaps به اشتراک بگذارید. البته دقت کنید که جزئیاتی شخصی مثل آدرس محل سکونت یا محل کارتان در این اسکرین‌شات‌ها وجود نداشته باشد.

همچنین باید اشاره کنیم که این اولین باری نیست که شرکت گوگل تصمیم گرفته تا کمی سرگرمی در سرویس نقشه‌های خود ارائه دهد.

این کمپانی قبلا نیز از پک-من در سرویس نقشه‌های خود استفاده کرده بود. گوگل و نینتندو پیش از این هم با یکدیگر همکاری‌‌های مختلفی داشته‌اند که از جمله می‌توان به دروغ‌های معروف ماه آوریل اشاره کرد که گوگل اعلام کرده بود سرویس نقشه‌های گوگل برای نینتندو کلاسیک منتشر خواهد شد.

mario

البته در این مورد اضافه شدن ماریو به نقشه‌های گوگل بیشتر به تبلیغ برای یک برند شباهت دارد تا ارائه‌ی یک سرگرمی. وب‌سایت تک‌کرانچ برای فهمیدن هدف این همکاری با گوگل ارتباط برقرار کرده و سخنگوی غول دنیای جستجوگرها در پاسخ به سوال تک‌کرانچ این موضوع را مطرح کرده که در همکاری مورد بحث هیچ پولی بین دو کمپانی گوگل و نینتندو رد و بدل نشده است.

قابلیت یاد شده از همین امروز به سرویس‌ نقشه‌های گوگل اضافه شده است، بنابراین اگر شما هم به استفاده از این ویژگی ترغیب شده‌اید باید ابتدا جدیدترین نسخه‌ی اپلیکیشن مورد اشاره را روی گوشی‌هوشمند خود نصب کنید.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا از این قابلیت جدید استفاده کرده‌اید؟ لطفا تجربه‌ی کاربری خود را در بخش نظرات با زومیت و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع techcrunch
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده