اندروید 6.1 خرداد ماه سال آینده با ویژگی اسپلیت اسکرین معرفی می‌شود

اندروید 6.1 خرداد ماه سال آینده با ویژگی اسپلیت اسکرین معرفی می‌شود

هر چند سال ۲۰۱۶ آغاز نشده است اما شایعات بسیاری در مورد فعالیت‌های گوگل در سال آینده‌ی میلادی به گوشی می‌رسد. از نکسوس‌های نسل بعد گرفته تا ویژگی‌های احتمالی که به اندروید اضافه خواهند شد، همگی مواردی هستند که در روزهای گذشته مطرح شده‌اند. حالا شایعات جدید خبر از معرفی اندروید ۶.۱ در خرداد سال ۹۵ به همراه برخی ویژگی‌های جدید می‌دهند.

در روزهای گذشته شایعت بسیاری در مورد فعالیت‌های گوگل در سال ۲۰۱۶ منتشر شده است. حالا شایعه‌ای جدید خبر از احتمال معرفی اندروید ۶.۱ در خرداد ماه سال ۹۵ می‌دهد. در روزهای گذشته کارکنان گوگل تایید کردند که ویژگی اسپلیت اسکرین در نسخه‌های آینده‌ی اندروید به این سیستم‌عامل اضافه خواهد شد.

اما شایعات جدید علاوه بر ویژگی اسپلیت اسکرین به سیستم App Permission بهبود یافته نیز اشاره کرده‌اند. این تغییرات به دلیل نگرانی‌های موجود در زمینه‌ی امنیتی است که ممکن است اپلیکیشنی با ارائه دادن اطلاعات غلط، کاربر را ترغیب به اجازه دادن‌های بی‌مورد بکند.

به علاوه این شایعات خبر از معرفی اندروید ۶.۱ در خرداد ماه سال ۹۵ می‌دهند که البته با توجه به شایعاتی مبنی بر معرفی گوشی پرفیوم اچ‌تی‌سی و نیز پاسخ‌های تیم پیکسل گوگل در ردیت، این زمان معرفی قابل پیش‌بینی بود.

با این حال در این شایعه بیان شده است که گوگل نام اندروید مارشمالو را برای اندروید ۶.۱ حفظ خواهد کرد؛ اما این در حالی است که تیم پیکسل اعلام کرده بودند که ویژگی اسپلیت اسکرین به همراه اندروید N معرفی خواهد شد.

تغییرات در الفبای نام مخفف اندروید در گذشته مرتبط با تغییر در رابط کاربری بوده‌اند. برای مثال طراحی متریال در اندروید ۵ و نیز Google Now on Tap در اندروید ۶ همگی دلایلی بودند که گوگل نام مستعار سیستم‌عامل خود را تغییر دهد و به نظر می‌رسد ویژگی اسپلیت اسکرین نیز تغییر ظاهری بزرگی باشد و دلیلی خوب برای گوگل به منظور تغییر نام اندروید از M به N. البته گوگل در گذشته نیز معمولا اطلاعات درستی در مورد القاب اندروید ارائه نداده است و به این دلیل نمی‌توان به اطلاعات ارائه شده توسط تیم پیکسل در رابطه با نام اندروید N اتکا کرد.

با این حال انتظار می‌رود در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ مصادف با خرداد سال ۱۳۹۵ و در حوالی زمان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل شاهد نسخه‌ی جدیدی از اندروید باشیم.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید