با قابلیت جدید سرویس ترجمه‌ی گوگل، نیازی به خروج از محیط اپلیکیشن پیام‌ رسان نیست

با قابلیت جدید سرویس ترجمه‌ی گوگل، نیازی به خروج از محیط اپلیکیشن پیام‌ رسان نیست

در جریان برگزاری کنفرانس Google for India که در دهلی نو برگزار شد، گوگل از قابلیت‌های آتی سرویس ترجمه‌ی خود رونمایی کرد که در آینده‌ استفاده از زبان‌های مختلف در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را تسهیل خواهد کرد. با زومیت همراه باشید.

سیزار سنگوپتا، قائم مقام گوگل در جریان برگزاری کنفرانس این کمپانی در هندوستان، از قابلیت‌های آتی سرویس ترجمه‌ی غول جستجو رونمایی کرد که می‌توان استفاده از زبان‌های مختلف در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را جذاب‌تر از پیش نماید.

سنگوپتا در جریان این کنفرانس چنین اظهار نظر کرده است:

بسیاری از کاربران فعال ما در هندوستان روزانه بصورت مستمر از سرویس ترجمه‌ گوگل استفاده می‌کنند؛ بطوریکه این افراد با دریافت پیام‌های خود به زبان انگلیسی یا هندی، متن مورد نظر را در سرویس ترجمه وارد کرده و سپس خروجی را دوباره در اپلیکیشن پیام‌رسان از کلیپ‌بورد برداشته و پیام خود را ارسال می‌کنند.

اما به نظر می‌رسد دیگر نیاز به طی مسیر طولانی و طاقت فرسای ترجمه نیست و به کمک ویژگی Tap to Translate می‌توان گروهی از کلمات را در یک گروه انتخاب و کپی کرد و دیگر نیازی به وارد کردن آن در پنجره‌ی اپلیکیشن ترجمه نیست؛چراکه با بهره‌گیری از یک پنجره‌ی شناور می‌توان ترجمه‌ی کلمات و متن مورد نظر را مشاهده کرد.

با کپی کردن متن ترجمه شده نیز می‌توان پاسخ مناسب را به کاربر ارسال کرد. تمام این عملیات را می‌توان بدون نیاز به خروج از محیط اپلیکیشن مورد نظر انجام داد. انتظار می‌رود این ویژگی در سال ۲۰۱۶ روی سیستم‌عامل اندروید به کاربران ارائه شود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده