نمایش پرنور المپیک زمستانی با ۱۲۱۸ پهپاد اینتل

نمایش پرنور المپیک زمستانی با ۱۲۱۸ پهپاد اینتل

مراسم افتتاحیه‌ی بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ کره‌ی جنوبی، امسال بیش از پیش به رنگ تکنولوژی بود؛ چراکه اینتل با ۱۲۱۸ پهپاد نورانی و اجرای نمایش‌های گروهی، جلوه‌ی زیبایی خلق کرد.

مراسم آغازین المپیک همیشه نمایش بزرگی بوده است و مراسم المپیک زمستانی امسال در کره هم از این قاعده مستثنا نبود. اینتل در بخشی از مراسم افتتاحیه با به پرواز درآوردن ۱۲۱۸ پهپاد به‌صورت هماهنگ و ایجاد شکل‌های ایستا و پویا نظیر تشکیل پنج حلقه‌ی المپیک یا بال کبوتر در آسمان، نمایش جالبی اجرا کرد که بسیار هیجان‌انگیز بود. این نمایش اینتل در نوع خود یک رکوردشکنی محسوب می‌شود.

پرواز این ۱۲۱۸ پهپاد مانند اجرای افتتاحیه‌ی سوپربال توسط لیدی گاگا، همزمان با مراسم آغاز نبود و این اجرا از پیش ضبط شده بود؛ هرچند یک گروه کوچک‌تر شامل ۳۰۰ پهپاد در حین مراسم، اجرایی زنده به نمایش گذاشتند.

اینتل هر شب در مراسم اهدای مدال هم اجرای زنده با ۳۰۰ پهپاد را به نمایش می‌گذارد؛ بنابراین حضار شانس زیادی برای دیدن پهپادها در این رویداد خواهند داشت.

بر اساس گزارشی از وایرد، مقیاس نمایش امسال قطعا تحسین‌برانگیز است؛ ولی از دیدگاه نرم‌افزاری، تدارکات لازم برای این اجرا همانند اجرای نمایش کوچک‌تر با ۳۰۰ پهپاد است. تعداد بیش‌تر تنها کیفیت و وضوح تصویر را افزایش می‌دهد. همه چیز از یک سیستم کامپیوتر مرکزی مدیریت شده است که بر اساس عواملی مانند عمر باتری و علامت جی‌پی‌اس، به پهپادها مختصات می‌دهد. اینتل باید چند ترفند کوچک را در طراحی قفس موتور پهپادها اجرا می‌کرد تا برای شرایط سردتر و وزش باد در پیونگ‌چانگ آماده شوند. کمپانی حتی در فنلاند با آب و هوای سرد مشابه پیونگ‌چانگ آزمایش‌هایی انجام داد تا اطمینان حاصل کند که ناوگان هوایی می‌تواند به‌درستی عمل کند.

بر اساس گفته‌های اینتل (و مسئولان گینس)، پرواز ۱۲۱۸ پهپاد، رکورد «پرواز همزمان بیش‌ترین تعداد هواپیمای بدون سرنشین» را شکست. تعداد پهپادها در رکورد جدید بیش از دو برابر رکورد قبلی است که آن هم متعلق به اینتل بود: این شرکت در سال ۲۰۱۶ طی اجرایی در آلمان، ۵۰۰ پهپاد را با هم به پرواز درآورد.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده