دی جی آی از پهپاد Mavic Air با قابلیت فیلمبرداری 4K رونمایی کرد

پنج‌شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
دی جی آی ساعاتی پیش از جدیدترین پهپاد خود با نام Mavic Air رونمایی کرد که از ویژگی‌هایی نظیر قابلیت تا شدن بازوها و فیلمبرداری 4K بهره می‌برد.
تبلیغات

کمپانی DJI جدیدترین پهپاد خود را با نام Mavic Air رونمایی کرد. ماویک اِیر به‌عنوان جدیدترین پهپاد دی‌جی‌آی از قابلیت‌هایی بهره می‌برد که آن را به یک گزینه‌ی خاص تبدیل کرده است. از جمله‌ی این ویژگی‌ها باید به امکان تا شدن بازوهای پهپاد در کنار فیلمبرداری 4K اشاره کرد. این پهپاد برچسب قیمت ۷۹۹ دلاری دارد که آن را بین ماویک پرو ۹۹۹ دلاری و اسپارک ۳۹۹ دلاری قرار می‌دهد. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، این پهپاد از ۲۸ ژانویه سال جاری میلادی در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت.

از نظر ظاهری ماویک‌اِیر ترکیبی از دو پهپاد مورد اشاره‌ است. با نگاهی به ماویک‌اِیر از شماری از زوایا می‌توان چنین نتیجه گرفت که این پهپاد به ماویک پرو شبیه است و  از نمای روبه‌رو شباهت زیادی بین این پهپاد و اسپارک وجود دارد. همچون ماویک پرو، ماویک ایر نیز امکان تا شدن بازوها را دارد و از این‌رو می‌توان آن را به‌صورت فشرده نگه‌داری کرد. از نظر وزنی نیز باید به این نکته اشاره کنیم که ماویک ایر ۴۱ درصد در مقایسه با ماویک پرو سبک‌تر است.

ماویک ایر

ماویک‌ایر از مشخصات فنی بسیار خوبی بهره می‌برد که آن را نزدیک به ماویک پرو قرار داده است. ماویک‌ایر از وجود یک سنسور ۱/۲.۳ اینچی بهره می‌برد که قادر است ویدیو‌هایی با رزولوشن 4K را با نرخ ۲۴ تا ۳۰ فریم بر ثانیه ضبط کند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که این سنسور قادر است تصاویر با رزولوشن ۱۲ مگاپیکسلی را نیز ذخیره کند. لنز مورد استفاده برای این دوربین، ۲۴ میلی‌متری و از نوع واید با دیافراگم f/2.8 است. ماویک‌ایر می‌تواند با سرعت ۶۸ کیلومتر در هر ساعت دست یابد و در برابر بادهایی با سرعت ۳۵ کیلومتر در ساعت مقاومت کند. به لطف استفاده از باتری‌های جدید برای این پهپاد، ماویک‌ایر را می‌توان تا شعاع ۴ کیلومتری کنترل کرد.

ماویک‌ایر از ویژگی‌های دیگری نیز بهره می‌برد که از جمله‌ی آن باید به سیستم پردازش تصاویر و ویویدیوهای بسیار پیشرفته‌تر اشاره کرد که باعث بهبود فیلم و عکسبرداری در این پهپاد می‌شود. ماویک‌ایر قادر است تصاویر ۳۲ مگاپیکسلی پانوراما ثبت کند. بهبود الگوریتم‌های مورد استفاده در کنار بهبود سنسور‌ها باعث می‌شود ماویک‌ایر در برخورد با موانع عملکرد بهتری داشته باشد و از این امر به‌خوبی پیشگیری کند.

ماویک ایر

یکی از مواردی که در ماویک‌ایر باید به آن اشاره کرد، عمر باتری ۲۱ دقیقه‌ای آن است که در مقایسه با عمر باتری ۵ دقیقه‌ای اسپارک در زمان پرواز، بسیار افزایش پیدا کرده؛ ولی عمر باتری این پهپاد در مقایسه با ماویک‌پرو کمتر است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات