عکاسی کانادایی برای ثبت تصاویر دانه های برف ۲٫۵۰۰ ساعت وقت صرف کرده است

عکاسی کانادایی برای ثبت تصاویر دانه های برف ۲٫۵۰۰ ساعت وقت صرف کرده است

پیشرفت فناوری این امکان را فراهم کرده تا بشر بتواند تصویر آنچه را که قادر به دیدن آن نیست، ثبت کرده و سپس با دقت و مجال بیشتری به بررسی آن بپردازد. دان کومارچکا، عکاسی کانادایی است که مجموعه‌ی تصاویری را از دانه‌های برف منتشر کرده است. با زومیت همراه باشید.

دان کومارچکا عکاسی کانادایی است که در زمینه‌ی تصویربرداری ماکرو و ثبت مناظر طبیعت فعالیت می‌کند. وی در آخرین اقدام خود مجموعه‌ی تصاویری را از دانه‌های برف منتشر کرده که زیبایی بی نظیری دارند. نام آخرین مجموعه‌ی تصاویر منتشر شده توسط کومارچکار Snowflake است که در آن ظاهر بیش از ۴۰۰ دانه برف ثبت شده است. این تصاویر به گونه‌ای ثبت شده تا سایز و ابعاد دانه‌های برف با یکدیگر برابر باشند. براساس اطلاعات ارائه شده کومارچکا بیش از ۲۵۰۰ ساعت وقت صرف تکمیل این پروژه کرده است که قریب به ۵ سال می‌شود. نتیجه‌ی نهایی این همه تلاش پوستری است که در آن تصاویری منتخب قرار گرفته‌اند.

بصورت میانگین بیش از ۴۰ تصویر از هر دانه‌ی برف ثبت شده که ترکیب تمام ۴۰ تصویر به منظور ایجاد یک نمای زیبا و گویا از دانه‌های برف مورد استفاده قرار گرفته است. به فرآیند که به منظور ترکیب ۴۰ تصویر مورد استفاده قرار گرفته، Focus-Stacking اطلاق می‌شود که از آن به منظور ایجاد تصاویری با کیفیت بالا بهره گرفته شده است. با توجه به اینکه عمر سوژه‌های این پروژه‌ی عکاسی بسیار کوتاه است، تصویربرداری یک مسابقه با زمان است که از این‌رو هر تصویر باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به ثبت برسد. پس از پایان مرحله‌ی تصویربرداری، ۴ تا ۵ ساعت وقت صرف ایجاد تغییر در تصاویر شده که از جمله‌ی این تغییرات می‌توان به بهبود زاویه‌ی و ایجاد هماهنگی در نورپردازی تصاویر اشاره کرد. به منظور ترکیب تصاویر در جهت ایجاد نمایی زیبا، محاسبات ریاضی نیز مورد استفاده قرار گرفته‌اند که طی آن میزان پیکسل‌ها در هر میلی‌متر محاسبه شده است.

کومارچکا کتابی را نیز در این رابطه منتشر کرده که اسم آن Sky Crystals: Unraveling the Mysteries of Snowflakes است. وی در این کتاب دانش خود از سال‌های تصویربرداری در حوزه‌ی عکاسی یخ و همچنین دانه‌های برف را گردآوری کرده و به بررسی شواهد علمی در پشت پرده‌ی ساختار دانه‌های برف پرداخته است. وی همچنین تکنیک‌های عکاسی در رابطه با ثبت تصاویر دانه‌های برف را نیز آموزش داده است.

در ادامه می‌توانید شماری از تصاویر مجموعه‌ی منتشر شده را مشاهده کنید.

donkomarechkathesnowflake1 cb178

donkomarechkathesnowflake2 94b45

donkomarechkathesnowflake3 d4d82

beforeaftereditingweb 6ed44

donkomarechkathesnowflake5 79c8a

donkomarechkathesnowflake6 816cc

donkomarechkathesnowflake7 b967d

donkomarechkathesnowflake8 be8c9

donkomarechkathesnowflake9 70bcc

donkomarechkathesnowflake10 acf12

donkomarechkathesnowflake12 b2195

نظر شما در این رابطه چیست؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید