سرویس نقشه اپل در آیفون طرفداران بیشتری نسبت به گوگل مپس دارد

سرویس نقشه اپل در آیفون طرفداران بیشتری نسبت به گوگل مپس دارد

شرکت اپل هنگامی که در سال ۲۰۱۲ اپل مپس را معرفی کرد، با انتقادهای مختلفی روبرو شد؛ چراکه این سرویس دارای کمبودهای فراوانی بود اما حال با پیشرفت‌های چشمگیرش، کاربران اپلی این سرویس را بر گوگل مپس ترجیح می‌دهند.

 بر اساس آخرین گزارش‌های شرکت اپل، در حال حاضر سرویس نقشه Apple Maps با بیش از پنج میلیارد درخواست در هفته بیش از سه برابر نزدیک‌ترین رقیب خود یعنی Google Maps در آیفون‌ها و آیپدها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به گفته comScore، وقتی که اپلیکیشنی به صورت از پیش نصب شده بر روی دستگاه وجود دارد شما به احتمال زیاد از آن استفاده خواهید کرد تا اینکه از اپ استور اپلیکیشن دیگری را دانلود کنید.

اپل مپس رشد خود را به سرمایه‌ گذاری‌هایی که شرکت اپل بر روی آن انجام داده مدیون است. تیم کوک چندی پیش وعده داده بود که به منظور پیشرفت این سرویس، خودروهای مربوط به ثبت مسیرها و ایستگاه‌های ترانزیت عمومی را روانه‌ی خیابان‌ها خواهد کرد؛ حال به لطف این تلاش‌ها، شرکت اپل شاهد محبوبیت این سرویس است.

سرویس مپسِ اپل به صورت پیش فرض بر روی دستگاه‌های اپلی وجود دارد و توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های شخص ثالث قادر به دسترسی مستقیم به آدرس‌ها و اطلاعات این سرویس نیستند. البته دستیار صوتی اپل یعنی سیری نیز که حال به دانش کلی موزیک مجهز شده، می‌تواند درخواست‌های مربوط به سرویس مپس را نیز بررسی کند. حال شرکت اپل ادعا می‌کند که در حال حاضر کاربران از این اپلیکیشن سه برابر بیشتر از گوگل مپس استفاده می‌کنند. البته گفته می‌شود که دلیل امیر نصب پیش فرض اپل مپس روی محصولات اپل است که کاربران مجبور به استفاده از آن شده‌اند.

در حالت کلی، هر دو سرویس نقشه دارای بهبودهایی بوده که در بین کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار شده‌اند و درصد زیادی از مشتری‌های اپل که دوباره به استفاده از نقشه این شرکت روی آورده‌اند از امکانات فعلی آن راضی هستند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید