آنجلا آرنتس در اپل تقریبا دو برابر تیم کوک درآمد دارد

آنجلا آرنتس در اپل تقریبا دو برابر تیم کوک درآمد دارد

آنجلا آرنتس، معاون ارشد اپل در خرده‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های آنلاین این شرکت، بار دیگر به عنوان پردرآمدترین کارمند اپل شناخته شد. آنجلا در سال ۲۰۱۷ مبلغ ۲۴.۲ میلیون دلار درآمد داشته است.

طبق اسناد، آنجلا آرنتس مدیر فناوری ۵۷ ساله‌ اپل در سال ۲۰۱۷ درآمدی ۲۴.۲ میلیون دلاری داشته است. این میزان تقریبا دو برابر درآمد تیم کوک مدیرعامل اپل با مبلغ ۱۲.۸ میلیون دلار است. با این حال، این اسناد شامل پاداش سهام کوک، معادل ۶۶.۴ میلیون پوند که در سال ۲۰۱۱ دریافت کرده نمی‌شود.

اسناد بایگانی نشان می‌دهند که آرنتس، به عنوان ناظر بر استراتژی، املاک و مستغلات، توسعه و عملیات فروشگاه‌های فیزیکی و فروشگاه‌های آنلاین و مرکز تماس اپل، یک میلیون دلار علاوه بر ۲۰ میلیون دلار سهام، ۳.۱ میلیون دلار پاداش عملکرد، و هشتاد‌و‌هشت هزار دلار پاداش‌های دیگر، دریافت کرده است.

او از زمان ورود به اپل از سال ۲۰۱۴ همیشه بیش از تیم‌کوک حقوق دریافت کرده است. آنجلا پیش از آن مدیر‌عامل برند لوکس بربری بود که در حوزه‌ی مد فعالیت می‌کند.

دیگر مدیران اپل که دریافتی‌های بالایی دارند عبارتند از: لوکا ماستری رئیس امورمالی اپل، جانی سروجی و دن ریکو مدیران بخش سخت‌افزار و بروس سوول مشاور عمومی اپل.

به منظور حمایت بیشتر از کوک و اهمیت جایگاه او در اپل در جایی دیگر از این اسناد آمده است که به دلایل امنیتی و کارایی بیشتر، فقط کوک می‌تواند برای سفرهای شخصی و کاری از جت شخصی شرکت استفاده کند.

اپل در بیانیه‌ای اعلام کرده است:

برنامه‌ی جامع پاداش و جبران خدمات ما به‌گونه‌ای طراحی شده که پاداش به شیوه‌ای آسان و موثر به عملکرد کارکنان داده شود. این موضوع نشان‌دهنده‌ی اندازه، دامنه و موفقیت تجاری اپل و اهمیت مدیران اجرایی به عنوان یک تیم با عملکرد بالا است، در حالی‌که تمرکز روی معیارهای کلیدی سوددهی و ایجاد ارزش برای سهام‌داران است، اعتقاد داریم پاداشی که به مدیران اجرایی نام‌برده برای سال ۲۱۰۷ پرداخت شده به‌واقع انعکاسی از فعالیت‌های آن‌ها در جهت پیشرفت سازمان و حق مسلم آن‌ها است.

 

 

منبع businessinsider
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده