ونزوئلا ارزی رمزنگاری شده با پشتوانه ۵.۳ میلیارد بشکه نفت عرضه می‌‌کند

ونزوئلا ارزی رمزنگاری شده با پشتوانه ۵.۳ میلیارد بشکه نفت عرضه می‌‌کند

ونزوئلا در نظر دارد تا برای کاهش اثر تورم بالای ایجاد شده در این کشور، ارز رمزنگاری‌شده‌ای را با نام Petro با پشتوانه‌ی ۵.۳ میلیارد بشکه نفت خام عرضه کند.

براساس اطلاعات ارائه شده ونزوئلا در نظر دارد تا برای کاهش فشار ناشی از تورم بالای ایجاد شده در کشور به سراغ ارزهای رمزنگاری شده برود. شنیده‌ها نشان از این دارد که ونزوئلا ارزی رمزنگاری شده با پشتوانه‌ی ۵.۳ میلیارد بشکه نفت را به ارزش ۲۶۷ میلیارد دلار در اختیار عموم قرار خواهد داد.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهور کنونی ونزوئلا است که ابتدای ماه جاری میلادی اعلام کرد که دولت این کشور ارز رمزنگاری پِترو (Petro) را با پشتوانه‌ی نفت خام، گاز، معادن طلا و الماس این کشور عرضه خواهد کرد. ونزوئلا یکی از اعضای اپک است.

برخلاف تصور بسیاری از کارشناسان حوزه‌ی ارزهای رمزنگاری شده که در رابطه با عرضه‌ی این ارز رمزنگاری شده دچار شک و تردید شده بودند، پترو عرضه خواهد شد. براساس سخنان خورخه رودریگوئز، وزیر ارتباطات ونزوئلا، اولین ارز رمزنگاری شده در روزهای آینده عرضه خواهد شد. براساس سخنان رودریگوئز، فاز اول میدان نفتی آیاکوچو در کمبرند اورینوکو، به عنوان پشتوانه‌ی این پول رمزنگاری شده تعیین شده است. رودریگوئز در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

این میدان نفتی دارای بیش از ۵.۳۴۲ میلیارد بشکه نفت است که ارزش کلی آن در بازار فعلی بیش از ۲۶۷ میلیارد دلار برآورد شده است.

رودریگوئز برخورداری از پشتوانه‌ی نفت خام را تفاوت این پول رمزنگاری شده با سایر ارزها نظیر بیت‌کوین می‌داند. دولت ونزوئلا بدون اعلام جزئیات بیشتری از پول رمزنگاری خود اعلام کرده که ماینرها از هم‌اینک در انتظار عرضه‌ی عمومی این پول هستند.

ونزوئلا امیدوار است تا با انتشار این پول رمزنگاری شده پترو بتواند تا حدودی از بار کاهش ۹۷ درصدی ارزش پول خود در برابر دلار آمریکا کاسته و از این‌رو بتواند کشور را از دلار آمریکا و سیاست‌های واشنگتن ایزوله کند. ونزوئلا همچنین امیدوار است با استفاده از پترو راه برای پرداخت و مبادله‌ی پول در بازار بین‌المللی باز شود، چرا که این کشور به دلیل ضعف پول ملی قادر به پرداخت‌ بدهی‌های خود نیست.

ونزوئلا در چهار سال اخیر شاهد فشار اقتصادی زیادی بوده است. رئیس جمهور ونزوئلا، آمریکا و سیاست‌های مالی و اقتصادی این کشور در قبال ونزوئلا را دلیل بحران اقتصادی ایجاد شده در کشور می‌پندارد. افزایش ارزش ارزهای رمزنگاری شده طی یک سال اخیر باعث شده تا توجه به این حوزه بیش از پیش افزایش پیدا کند، به‌طوری که حتی شماری از مردم کشور ونزوئلا برای مصون ماندن از آسیب‌های اجتماعی از بیت‌کوین استفاده کرده‌اند.

منبع reuters
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده