مایکروسافت هوش مصنوعی را با کورتانا، آفیس و بینگ ادغام می‌کند

پنج‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت قصد دارد هوش مصنوعی را به محصولات پرطرفدار خود یعنی بینگ، آفیس و کورتانا اضافه کند.
تبلیغات

ردموندی‌ها طی رویداد هوش مصنوعی اخیر خود که در شهر سان‌فرانسیسکو برگزار شد، برخی از قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی را که به زودی به دستیار هوشمند کورتانا، موتور جستجوی بینگ و آفیس اضافه می‌شود را معرفی کردند. هدف مایکروسافت از ادغام هوش مصنوعی با محصولات خود، بهره‌مندی اقشار مختلف جامعه از اطلاعات پویا و رفع نیازهای پیچیده‌تر است.

یکی از ویژگی‌های جدید موتور جستجوی بینگ توانایی یافتن پاسخ‌های مختلف برای موضوعات جستجو شده است. برای مثال بینگ در پاسخ به "آیا کلسترول برای شما بد است؟" نتایج متنوعی را از منابع معتبر نمایش می‌دهد. علاوه بر این ادغام هوش مصنوعی و موتور جستجوی بینگ سبب می‌شود تا شاهد جستجوهای بهتر و دقیق‌تری باشیم. یکی دیگر از ویژگی‌های مفید بینگ قابلیت تشخیص اشیاء در تصاویر است که در آینده بسیار کاربردی خواهد بود. همچنین گفته می‌شود بینگ به زودی اطلاعات و موضوعات موجود در وب‌سایت Reddit را در نتایج نمایش می‌دهد تا کاربران سریع‌تر به پاسخ‌های مورد نظر خود دست یابند.

دستیار هوشمند کورتانا نیز به لطف هوش مصنوعی می‌تواند ایمیل‌های کاربر را طبق‌بندی کرده و سپس عناوین مهم را در اختیار کاربر قرار دهد. یکی دیگر از ویژگی‌های جدید و کاربردی کورتانا قابلیت "وظایف مرتبط" نام دارد که به لطف آن کورتانا می‌تواند برای کاربر بلیط قطار رزرو کرده و اطلاعات آن را در تقویم شخصی وی ذخیره کند.

همچنین به‌کارگیری هوش مصنوعی در مجموعه آفیس می‌تواند با تجزیه و تحلیل اطلاعات به کاربران در ایجاد جداول، چارت‌ها و استفاده از صفحات اکسل کمک شایانی کند. در ورد آنلاین نیز شاهد اضافه شدن ویژگی جدیدی هستیم که کاربران به کمک آن می‌توانند نام‌های اختصاری شرکت‌ها و اطلاعات مرتبط با آن را بدون خارج شدن از محیط برنامه پیدا کنند.

رویداد هوش مصنوعی

تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌های ذکر شده به کمک هوش مصنوعی مبتنی‌بر فضای ابری ایجاد شده است. این پروژه Brainwave نام دارد و به زودی و پس از نهایی شدن در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

نظر شما در این مورد چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات