اپلیکیشن واتس اپ در اندروید لینک های تلگرام را فیلتر می کند

اپلیکیشن واتس اپ در اندروید لینک های تلگرام را فیلتر می کند

این روزها سرویس پیام‌رسان تلگرام نه فقط در ایران بلکه در سایر کشورها نیز در حال افزایش تعداد کاربران خود است و به نظر می‌رسد این موضوع به مذاق سرویس‌هایی نظیر واتس اپ خوش نیامده، چراکه اپلیکیشن این سرویس در اندروید لینک‌های مرتبط با تلگرام را فیلتر می‌کند.

سرویس پیام رسان واتس اپ که توسط فیس‌بوک خریداری شده، سیاست‌ جالبی را در قبال تلگرام پیش گرفته است. اگر از کاربران واتس اپ در اندروید باشید، دیگر امکان استفاده از لینک‌های تلگرام در اپلیکیشن اندرویدی این سرویس مقدور نیست، چراکه نمی‌توان روی لینک‌های ارسالی  کلیک کرده و آن‌ها را کپی یا فوروارد کرد.

با بررسی‌های صورت گرفته می‌توان چنین نتیجه گرفت که کلیه دامنه‌های تلگرام تحت تاثیر سیاست جدید در پیش گرفته شده توسط واتس اپ قرار گرفته‌اند. البته هنوز اپلیکیشن اندرویدی واتس اپ اینگونه بوده و باید دید که آیا در سایر پلتفرم‌ها نیز چنین سیاستی در پیش گرفته خواهد شد یا خیر. این تغییرات پس از نصب بروزرسانی دیروز اعمال شده است. البته باید به این موضوع اشاره کرد که بروزرسانی دیروز تغییری در نسخه‌ی اپلیکیشن ایجاد نکرده و همچنان نسخه‌ی ۲.۱۲.۳۶۷ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تلگرام با تایید این موضوع در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

معمولا در چنین شرایطی فیس‌بوک این موضوع را برگرفته از مشکلات موجود در فیلترینگ هوشمندی می‌داند که در سرویس‌های این کمپانی اعمال می‌شود. ما اطمینان داریم که در این شرایط نیز شاهد چنین واکنشی خواهیم بود.

نظر شما در این خصوص چیست؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید