مایکروسافت سرویس موسیقی زون (Zune) را تعطیل کرد

مایکروسافت سرویس موسیقی زون (Zune) را تعطیل کرد

زون یک سرویس استریم و دانلود موسیقی بود که هیچ گاه نتونست مورد استقبال کاربران قرار گیرد و یکی  از شکست‌های بزرگ مایکروسافت در حوزه سرویس‌های آنلاین قلمداد می‌شود.

مایکروسافت در ماه سپتامبر اعلام کرد که قصد دارد سرویس‌های زون (Zune) خود را از ماه نوامبر متوقف کند. حال زمان خداحافظی با این سرویس‌ها که هیچ گاه نتوانستند موفق عمل کنند فرا رسیده است. اگر پیش‌تر از این سرویس استفاده می‌کردید، دیگر امکان دانلود یا استریم محتوا از طریق سرویس موزیک زون را نخواهید داشت. اگر هم هنوز یکی از آن پلیرهای قدیمی زون را دارید، می‌توانید روی آن فایل‌های MP3 ریخته و از موسیقی لذت ببرید. کاربران سرویس موسیقی زون نیز خود به خود به مشترکان سرویس Groove Music Pass تبدیل می‌شوند.

مایکروسافت در این باره می‌گوید:

کاربران سرویس زون به طور خودکار مشترک سرویس Groove Music می‌شوند. اگر کد ۲۵ رقمی را دریافت کرده‌اید و هنوز کار نمی‌کند، تا آخرین روز ماهی که اشتراک شما شروع شد، صبر کنید (شما می‌توانید زمان اشتراک خود در این سرویس را از طریق وب‌سایت مایکروسافت مشاهده کنید).

این سرویس هیچ‌گاه نتوانست با استقبال خوبی روبرو شود و یکی از شکست‌های مایکروسافت در حوزه سرویس‌های آنلاین محسوب می‌شود. آیا Groove Music می‌تواند بر خلاف زون موفق باشد؟ نظر شما چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده