درگاه لایتنینگ آیپد پرو از USB 3.0 پشتیبانی می‌کند

درگاه لایتنینگ آیپد پرو از USB 3.0  پشتیبانی می‌کند

اخیرا اطلاعاتی در مورد پشتیبانی آیپد پرو از درگاه USB 3.0‌ در محافل خبری منتشر شده بود که حالا شرکت اپل هم آن را تایید کرده است. اپل در شرایطی این موضوع را تایید کرده که در تبلیغات اولیه هیچ اشاره‌ای به این قابلیت نکرده بود. با زومیت همراه باشید.

کمتر از یک هفته پس از کالبد شکافی آیپد پرو اپل که توسط وبسایت معتبر iFixit صورت گرفت و در آن مشخص شد که این تبلت از USB 3.0 پشتیبانی می‌کند، شرکت اپل نیز به طور رسمی تایید کرد که درگاه لایتنینگ این تبلت با استاندارد جدید USB یعنی USB 3.0‌سازگار است؛ چیزی که قبلا در تبلیغات اپل در رابطه با آیپد پرو نشنیده بودیم.

این به این معنی است که آیپد پرو از انتقال فایل تا ۵ گیگابیت در ثانیه پشتیبانی می کند که این رقم چیزی بیش از ۱۰ برابر سرعت USB2.0 است. سرعت انتقال داده‌ها در USB2.0 در بهترین حالت ۴۸۰ مگابیت در ثانیه است. 

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که کابلی که به همراه این تبلت به شما ارائه می‌شود از نوع USB 2.0‌ است که این به این مفهوم است که شما باید کابل USB 3.0‌ را به صورت جداگانه خریداری کنید. البته تا جایی که اطلاعات ما یاری می‌کند هنوز چنین کابلی برای محصولات شرکت اپل تولید نشده و از طرفی کابل‌های USB 2.0 به اندازه کافی پین ندارند تا از ویژگی‌های USB 3.0 پشتیبانی کنند. 

طی سال‌های اخیر اپل تلاش زیادی کرده تا انتقال داده‌ها را بین محصولات این شرکت و مک‌ها از طریق ابزارهایی مانند همگام‌سازی آیتونز از طریق وای‌فای و AirDrop سرعت بخشد، ولی برای افرادی که فایل‌هایی با حجم زیاد از جمله ویدیوهای 4K‌را منتقل می‌کنند، قابلیتی مثل USB 3.0‌ به شدت کاربردی خواهد بود. نظر شما چیست؟  

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید