بوستون داینامیکس ویدیویی از پشتک زدن ربات انسان نمای اطلس منتشر کرد

بوستون داینامیکس ویدیویی از پشتک زدن ربات انسان نمای اطلس منتشر کرد

پس از انتشار ویدیویی از ربات چهارپای جدید بوستون داینامیکس، حال این کمپانی ویدیویی مسحورکننده از پشتک زدن ربات انسان‌ نمای  اطلس منتشر کرده است.

پس از آنکه بوستون داینامیکس به زیر پرچم سافت‌بانک رفت، ویدیویی جدید از وضعیت پیشرفت ربات انسان نمای اطلس این کمپانی منتشر نشده بود؛ تا اینکه ساعاتی پیش بوستون داینامیکس ویدیویی جدید از این ربات منتشر کرد که به‌جرئت می‌توان آن را مسحورکننده و بسیار جالب توجه خواند. 

بوستون داینامیکس هفته‌ی گذشته ویدیویی منتشر کرد که طی آن ربات جدید چهارپای این کمپانی با نام اسپات‌مینی معرفی شد. حال اطلس در ویدیوی جدید این کمپانی خودنمایی می‌کند. همانطور که می‌توانید در ویدیوی منتشر‌شده ببنید، ربات اطلس در ابتدا با استفاده از قابلیت پرش و توانایی بالا در حفظ تعادل که بسیار تحسین‌برانگیز است، موانعی را پشت سر می‌گذارد. اما آخرین حرکت اطلس است که بسیاری را انگشت به دهان می‌گذارد. هرچند پشتک زدن یک حرکت ورزشی ساده برای بسیاری از افراد است؛ اما انجام آن توسط یک ربات به واقع قابل تحسین است. افرادی که فعالیت‌هایی در زمینه‌ی رباتیک داشته باشند، می‌دانند که حفظ تعادل یک ربات دو پا امری بسیار دشوار است؛ حال متخصصان بوستون داینامیکس با عبور از این مشکلات، ربات خود را به انجام حرکاتی نظیر پشتک زدن نیز  واداشته‌اند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع the verge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید