پاندورا دلیل اصلی از دست دادن ۱.۳ میلیون کاربرش را اپل موزیک می‌داند

پاندورا دلیل اصلی از دست دادن ۱.۳ میلیون کاربرش را اپل موزیک می‌داند

رقابت در حوزه‌ی سرویس‌های استریم و اشتراکی پخش موسیقی روز به روز شدید‌تر می‌شود. پاندورا یکی از همین سرویس‌ها است که بنابر آخرین گزارش‌ها بیش از ۱.۳ میلیون نفر از مشترکان خود را از دست داده است. پاندورا دلیل اصلی از دست رفتن این تعداد از کاربران را اپل موزیک عنوان می‌کند.

پاندورا اعلام کرده که بیش از ۱.۳ میلیون نفر از مشترکان خود را در جریان سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی که مقارن با  اولین فصل از آغاز به کار رسمی سرویس اپل موزیک است، از دست داده است. پاندورا دلیل اصلی کاهش کاربران خود را ارائه‌ی سرویس استریم موسیقی اپل عنوان کرده است. پاندورا پیش از این نیز در سال ۲۰۱۳ همین تعداد کاربر را پس از آغاز به کار سرویس آیتونز رادیو از دست داد. البته باید به این نکته اشاره کرد که پاندورا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱.۶ میلیون نفر به تعداد کاربران خود افزوده است و کاهش ۱.۳ میلیونی در مقایسه با سه ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی است. با توجه به همزمان شدن عرضه‌ی اپل موزیک با کاهش تعداد مشترکان پاندورا، می‌توان چنین استنباط کرد که سرویس استریم موسیقی اپل، پاندورا را تحت تاثیر قرار داده است.

برایان مک‌اندروز در خصوص کاهش تعداد کاربران سرویس‌های استریم به این موضوع اشاره کرده که این موضوع در کوتاه مدت اتفاق افتاده و ترند استفاده از پاندورا یک روند صعودی و مثبت دارد. بنابر اطلاعات منتشر شده توسط مک‌اندروز، پاندورا بیش از ۷۸.۱ میلیون کاربر فعال دارد. همچون اسپاتیفای، بخش بزرگی از کاربرانی که از پاندورا استفاده می‌کنند، این سرویس را بصورت رایگان و با قبول تبلیغات برای دیدن مورد استفاده قرار می‌دهند. در سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی، پاندورا افزایشی ۳۰ درصدی را در درآمد داشته است. درآمد این کمپانی در سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی به بیش از ۳۱۱ میلیون دلار رسیده، اما پرداخت حقوق استودیوها، ضرری ۸۵.۹ میلیون دلاری را روی دست این کمپانی گذاشته است.

برخلاف اسپاتیفای و پاندورا، خبر از استفاده‌ی رایگان از اپل موزیک نیست و کاربران باید پس از ثبت نام در سرویس و اتمام دوره‌ی رایگان سه ماهه، یکی از دو پیشنهاد اپل را انتخاب کنند، در غیر اینصورت نمی‌توان اپل موزیک را بصورت رایگان مورد استفاده قرار داد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید