کارمندان سابق نوکیا، MeeGoo را به بازار بر می‌گردانند

یک‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۷
مطالعه 2 دقیقه
کارمندان سابق نوکیا سیستم‌عامل جدیدی به نام MeeGo را معرفی کرده‌اند تا در گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد.
تبلیغات

خبر خوش اینکه دسته‌ای از کارمندان سابق نوکیا و جمعی از علاقه‌مندان به پروژه MeeGo، یک گروه به نام Jolla را تشکیل داده‌اند و هدف‌شان این است که دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل MeeGo جدیدی را به بازار عرضه کنند. Jolla در زبان فنلاندی، به معنی قایق تفریحی است و بر اساس صفحه LinkedIn این گروه، Jolla از گرد هم آمدن هسته اصلی متخصصان و مدیران پروژه MeeGo در شرکت نوکیا، بعلاوه بهترین مغزهای جامعه MeeGo، تشکیل شده است.

دیروز این گروه در حساب کاربری خود JollaMobile@ در توییتر نوشت:

از آنجایی که Jolla به شرکت نوکیا وابسته نیست، هیچ پشتیبانی و یا آپدیتی برای گوشی‌ هوشمند محبوب Nokia N9 و Nokia N950 ارائه نخواهد کرد. هدایت این گروه را که در حال حاضر اکثر اعضای آن فنلاندی هستند، Marc Dillon به عهده می‌گیرد. او سابقه ۱۱ سال همکاری با شرکت نوکیا را در کارنامه خود دارد، از ژانویه سال ۲۰۰۶ مدیر اصلی پروژه MeeGo (و قبل از آن Maemo) بوده است، ولی در ماه می امسال نوکیا را ترک کرده است. اعلامیه او را در ادامه می‌خوانیم:

به نظر می‌رسد این خبر برای طرفداران MeeGo که پیش از این به خاطر سیاست‌های نوکیا مبنی بر توقف پروژه MeeGo، دلسرد شده بودند، بسیار خوشحال کننده باشد. شایان ذکر است MeeGo یک سیستم عامل از خانواده لینوکس است و از هر دو معماری‌های ARM و x86 اینتل پشتیبانی می‌کند و با وارد شدن دوباره آن به بازار، رقابت بیش از پیش هیجان انگیز خواهد شد.

نظر شما در مورد آینده این گروه چیست؟ آیا نوکیا از بستن پروژه MeeGo و اخراج کارمندان آن پشیمان خواهد شد؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات