میزان تقاضای آیفون 10 تا سال 2018 با رشد چشمگیری همراه خواهد بود

یک‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
بر طبق گزارش KGI، فروش آیفون 8 از آنچه تصور می‌کردند، کمتر خواهد بود.
تبلیغات

KGI صبح امروز با انتشار مطلبی، به بررسی میزان تقاضای آیفون 10 (iphone X) در سه ماه تعطیلات ۲۰۱۷ پرداخت. تحلیلگر مینگ چی کو (Ming Chi Kuo) نیز به تاثیرات منفی آیفون X روی آیفون 8 اشاره کرده است؛ ظاهرا فروش آیفون 8 از آن چه که او پیش‌بینی می‌کرد، بدتر خواهد بود.

کو در این باره توضیح می‌دهد که در سه ماه تعطیلات بین ۲۵ تا ۲۷ میلیون آیفون 10 تولید خواهد شد و فروش بین ۲۲ تا ۲۴ میلیون واحد خواهد بود.

طبق پیش‌بینی‌های مینگ چی کو، تولید آیفون 10 در سه ماه اول ۲۰۱۸ با رشد ۳۵ تا ۴۵ درصدی همراه خواهد بود. این تحلیلگر معتقد است که تمایل کاربران به خرید آیفون 10 در سال ۲۰۱۸، به چند عامل بستگی خواهد داشت که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

همانطور که افراد زیادی نیز به آن اشاره کرده‌اند، کو معتقد است که برخی خریداران آیفون X نگرانی خود از بابت تغییرات جدیدی که در این دستگاه رخ داده (همانند حذف دکمه Home)، کنار خواهند گذاشت. علاوه بر این، کو اظهار دارد که تقاضای خرید آیفون 10 در سال جدید چینی بسیار شدت گرفته است.

همچنین کو درباره آیفون 8 معتقد است که تولید این دستگاه در  سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ به نسبت تعطیلات، با کاهش ۵۰ تا ۶۰ درصدی مواجه خواهد بود. کو در مورد آیفون 8 می‌گوید:

امتیازات فروش این دستگاه آن قدر پایین است که تقاضا برای خرید آن بسیار پایین‌تر از حد انتظارمان خواهد بود.

اما از سویی دیگر، تحلیلگر کو معتقد است که آیفون 8 پلاس کمی بیش‌تر از گمانه‌زنی‌های اولیه به فروش می‌رسد. به گفته کو، این همان عاملی است که فروش آیفون ۴.۷ اینچی (آیفون 8) را تحت شعاع قرار می‌دهد.

مینگ چی کو همچنین پیش‌بینی می‌کند که هون های (Hon Hai) خط تولید آیفون ۸ پلاس خود را در آخرین فصل از سال ۲۰۱۸ به خط تولید آیفون 10 تغییر می‌دهد تا سفارش‌های اضافی را به سرانجام برساند.

تاکنون اپل درمورد تاثیر آیفون 10 بر روی فروش آیفون 8، حرفی به میان نیاورده است. طبق آخرین تماس تلفنی که با شرکت فوق صورت گرفت، تیم کوک همچنان بر ادعای خود باقی بود که اپل فروش آیفون‌های خود را بر اساس مدل انجام نمی‌دهد و به این فضا از منظر رقابت نمی‌نگرد.

تیم کوک همچنین خاطرنشان کرد که اپل تاکنون هیچ گاه سه مدل آیفون را همزمان روانه بازار نکرده بود، به همین دلیل شرایط به وجود آمده پیش‌بینی نمی‌شد.

اپل پیش‌بینی می‌کند که سهم بازار آیفون‌ها در فصل تعطیلات، بین ۸۴ تا ۸۷ میلیارد دلار خواهد بود. حال این سوال پیش می‌آید که آیا آیفون X قادر خواهد بود میزان تقاضا را تا سال ۲۰۱۸ ادامه دهد یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات