مایکروسافت راهنمایی رزومه نویسی لینکدین را به آفیس ۳۶۵ اضافه کرد

مایکروسافت راهنمایی رزومه نویسی لینکدین را به آفیس ۳۶۵ اضافه کرد

مایکروسافت از ساعاتی پیش قابلیت جدیدی را برای ساده‌سازی نوشتن رزومه در نرم‌افزار ورد آفیس ۳۶۵ اضافه کرد که از ویژگی‌های رزومه‌نویسی لینکدین بهره می‌برد. 

مایکروسافت قابلیت جدیدی را به نرم‌افزار ورد اضافه کرده است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن و بهره‌گیری از ویژگی‌های رزومه‌نویسی لینکدین، رزومه‌های خود را به‌راحتی و به شکل صحیح ایجاد کنند. این ویژگی از اطلاعات و داده‌های موجود در لینکدین بهره خواهد برد. برای مثال در قالب جدید رزومه‌نویسی که در ورد برای کاربران به نمایش درخواهد آمد، می‌توان انواع عناوین شغلی را مشاهده کرد که از لینکدین و حساب‌های کاربری موجود در این شبکه‌ی اجتماعی برگرفته شده است. مایکروسافت نام سرویس جدید را new Resume Assistant انتخاب کرده است. 

بنابر اطلاعات ارائه شده توسط مایکروسافت در سرویس جدید از قابلیت هوش مصنوعی برای پیشنهاد لغات صحیح به منظور داشتن تعریف درستی از توانایی‌ها و قابلیت‌های کاربران مبتنی بر اطلاعات موجود در حساب‌های کاربری موجود در لینکدین بهره گرفته خواهد شد. همچنین این قابلیت جدید حتی قادر است تا همزمان با نوشتن رزومه در صورت وجود گزینه‌های مرتبط، پیشنهادات کاری را نیز به کاربر نمایش داده یا مقالاتی را در رابطه با نکات رزومه‌نویسی نشان دهد. در واقع بهتر است قابلیت جدید ورد مایکروسافت را نه یک راهنمای صرف برای نوشتن رزومه، بلکه سرویسی برای یافتن بهترین و آخرین لغات کلیدی و عناوین ترندی خواند که در بازار کار بیش از سایر عبارات مورد جستجو قرار می‌گیرند. 

مایکروسافت مدعی است که بیش از ۸۰ درصد از رزومه‌هایی که در سراسر جهان آماده می‌شوند، با استفاده از نرم‌افزار ورد نوشته و ویرایش می‌شوند، از این‌رو به اعتقاد مایکروسافت این ویژگی می‌تواند کمک شایانی به کاربرانی کند که از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند. البته اضافه شدن این ویژگی به معنای حذف تمپلیت‌های رزومه‌ی موجود در ورد نیست و این تمپلیت‌ها همچنان در دسترس کاربران هستند. 

مایکروسافت پس از تصاحب لینکدین با پرداخت بیش از ۲۶.۲ میلیارد دلار، قابلیت‌های متعددی از لینکدین را به عاریه گرفته و در سرویس‌ها و نرم‌افزار‌های خود در اختیار کاربران قرار داده است. برای مثال در ماه آوریل مایکروسافت اعلام کرد که از داده‌های موجود در سرویس لینکدین در داینامیکس ۳۶۵ استفاده خواهد کرد. همچنین باید به بهره‌گیری از کارت‌های پروفایل لینکدین در آفیس ۳۶۵ نیز اشاره کرد. البته باید به این نکته اشاره کرد که این ویژگی برای تمام کاربران مایکروسافت در دسترس نخواهد بود و طی ماه‌های آینده شاهد امکان دسترسی عمومی به آن خواهیم بود. 

منبع venture beat
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده