برودکام در پی تصاحب کوالکام با پرداخت ۸۰ میلیارد دلار است

برودکام در پی تصاحب کوالکام با پرداخت ۸۰ میلیارد دلار است

شنیده‌ها نشان از این دارد که برودکام در حال بررسی شرایط تصاحب کوالکام با پرداخت بیش از ۸۰ میلیارد دلار است. 

به گزارش بلومبرگ، برودکام در پی آن است تا کمپانی کوالکام را با پرداخت بیش از ۸۰ میلیارد دلار تصاحب کند. این موضوع توسط منابع نزدیک به برودکام مطرح شده که تمایلی به فاش شدن نامشان نداشته‌اند. در صورتی که خرید رنگ واقعیت به خود بگیرد، باید آن را بزرگ‌ترین ادغام دو کمپانی بزرگ تولیدکننده‌ی تراشه در یکدیگر خواند. 

براساس اطلاعات ارائه شده برودکام در حال صحبت با مشاوران خود در این رابطه است. هنوز مشخص نیست که آیا این خرید نهایی خواهد شد یا خیر، چراکه تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است. 

پس از انتشار این خبر، ارزش سهام کوالکام در تالار بورس نیویورک افزایش پیدا کرد. افزایش ۱۳ درصدی ارزش سهام کوالکام در طول ۹ سال اخیر برای اولین بار اتفاق افتاده است. این افزایش ۱۳ درصدی باعث شده تا ارزش بازار کوالکام به بیش از ۹۲ میلیارد دلار برسد. ارزش سهام برودکام نیز پس از انتشار این خبر نزدیک به یک درصد کاهش یافته و ارزش بازار این کمپانی را به ۱۰۷ میلیارد دلار کاهش داده است.

برودکام در سال ۲۰۱۶ میلادی توسط Avago Technologies با پرداخت بیش از ۳۷ میلیارد دلار تصاحب شد و هم‌اکنون با عنوان Broadcom Limited در حال فعالیت است. برودکام اعلام کرده که در آینده‌ی نزدیک مقر خود را از سنگاپور به آمریکا منتقل می‌کند. این خبر در حالی منتشر شده که کوالکام در حال نهایی کردن تصاحب NXP Semiconductors با پرداخت بیش از ۴۷ میلیارد دلار است. باید دید که نهایتا آیا کوالکام به زیر پرچم برودکام می‌رود یا خیر؟

منبع bloomberg

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید