موزیلا سرویس نمایش تبلیغات در داخل فایرفاکس را راه اندازی کرد

موزیلا سرویس نمایش تبلیغات در داخل فایرفاکس را راه اندازی کرد

موزیلا سرویس نمایش تبلیغات در قالب کاشی‌های تب جدید را که پیش از این به علت واکنش‌هاش منفی ایجاد شده، کنار گذاشته بود، دوباره راه‌اندازی کرده است. موزیلا با توجه به بازخوردهای منفی ایجاد شده، این سرویس را با کمی تغییرات که هدف از آن باب طبع کردن این سرویس است، دوباره عرضه کرده است.

موزیلا در فوریه ۲۰۱۴ سرویسی را با عنوان Suggested Tiles یا کاشی‌های پیشنهادی ارائه کرد که از طریق آن توانایی اضافه کردن تبلیغات را به مرورگرش ایجاد کرده بود. این سرویس بعدها با واکنش منفی کاربران روبرو شد و از این‌رو این کمپانی سرویس مورد نظر را به حالت تعلیق درآورد؛ اما آنچنان که به نظر می‌رسد این کمپانی بطور کامل این طرح را کنار نگذاشته و با اجرای سیاست‌هایی که هدف آن کاربرپسند کردن این سرویس است، دوباره Suggested Tile را راه‌اندازی کرده است.

SuggestedTiles

موزیلا در می ۲۰۱۵ اعلام کرد که برنامه‌ی خود مبنی بر نمایش تبلیغات را بصورت کامل کنار نگذاشته است. دارن هرمان، قائم مقام موزیلا در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

سرویس کاشی‌های پیشنهادی را باید یک قدم بسیار جدی برای موزیلا در خصوص ارتقاء سطح تبلیغات دیجیتال بنامیم.

سرویس Suggested Tiles علاوه بر نمایش تبلیغات برای کاربر در قالب مرورگر، اطلاعاتی از کاربر را نیز ذخیره خواهد کرد. اطلاعات دریافت شده از کاربر به موتور تحلیل Disxo ارسال می‌شود که در نهایت این داده‌ها بصورت گزارش‌های سطح بالا در اختیار کمپانی‌های تبلیغاتی قرار می‌گیرند. موزیلا به این موضوع اشاره کرده که هزینه‌ای را از بابت ارائه‌ی این خدمت از تبلیغ‌کنندگان دریافت نخواهد کرد.

هرمان همچنین گفت:

از ابتدای ماه آگوست، ما محتوای تبیلغاتی را با همکاری شماری از کمپانی‌ها که با موزیلا در زمینه‌ی تبلیغات کار می‌کنند، منتشر می‌کنیم. از جمله‌ی این کمپانی‌ها می‌توان به یاهو، مجله‌ی فورچون، کوارتز و سایر موسسات اشاره کرد. ما درصدد نشان دادن این موضوع هستیم که با احترام به کاربر و حریم خصوصی وی نیز می‌توان به تبلیغات و درآمدزایی ادامه داد.

براساس اطلاعات ارائه شده، سرویس کاشی‌های پیشنهادی داده‌های زیر را جمع‌آوری و ذخیره می‌کند:

  • زبان‌های انتخاب شده توسط کاربر
  • شماره‌ی تایل انتخابی توسط کاربر
  • تعداد دفعات نمایش کاشی
  • در جدول کاشی‌ها، گزینه‌ی مورد نظر در کدام موقعیت نمایش داده می‌شود
  • کاربر در تعامل با کاشی آن را بلاک کرده
  • کاربر در تعامل با کاشی روی آن کلیک کرده
  • کاربر در تعامل با کاشی آن را پین کرده
  • کاربر در تعامل با کاشی محل آن را تغییر کرده

براساس اطلاعات ارائه شده، داده‌های مورد نظر به همراه آدرس IP کاربر برای هفت روز توسط موزیلا ذخیره شده و تحلیل خواهد شد. موزیلا تاکید کرده پروفایلی برای کاربران به منظور ذخیره‌ی اطلاعات ثبت نخواهد شد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده