اندروید پِی به زودی عرضه خواهد شد

اندروید پِی به زودی عرضه خواهد شد

بر اساس تیزر جدیدی که منتشر شده، اندروید پِی سیستم پرداخت دیجیتالی اندروید به زودی و طی چند هفته عرضه خواهد شد. این سیستم همانند دیگر سیستم‌های پرداخت دیجیتالی از NFC بهره‌ می‌برد.

اخیرا تیزری منتشر شده که در آن تصویری از گوگل والِت و اندروید پِی به میان آمده است. به نظر می‌رسد طی چند هفته‌ی آتی این سیستم پرداخت دیجیتالی که مختص پلتفرم اندروید است رونمایی شود. بر همین اساس، از این پس اندروید پِی جایگزین گوگل والت شده و گوگل والت نیز به عنوان یک اپلیکیشن مجزا در گوگل استور برای دانلود و نصب در دسترس خواهد بود. به واسطه‌ی اندروید پِی و NFC کاربران خواهند توانست پرداخت‌های دیجیتالی خود را در فروشگاه‌ها انجام دهند.

gw

اپراتور موبایل ورایزون تاریخ رونمایی از اندروید پِی را شانزدهم سپتامبر (۲۵ شهریور) اعلام کرده است. اما در شایعه‌ای دیگری که منتشر شده بود که در آن به تاریخ رونمایی همزمان نکسوس ۵ (۲۰۱۵) و نکسوس 5X و اندروید پِی در تاریخ ۲۹ سپتامبر (۷ مهر) اشاره شده است. 

اندروید پی از حساب‌های کاربری مجازی به منظور پرداخت ایمن استفاده خواهد کرد و از آنجایی که این سرویس زمان دقیق، هزینه و مکان پرداخت هر خرید را نشان می‌دهد، بنابراین می‌توان سریعا متوجه دزدی‌ها و پرداخت‌های مشکوک شد. اگر در هر شرایطی گوشی هوشمند خود را گم کردید، قابلیت Android Device Manager به شما این امکان را خواهد داد تا گوشی خود را مکان‌یابی کرده یا قفل کنید. 

اما سئوالی که پیش می‌آید این است که اگر اندروید پِی پرداخت‌های دیجیتالی کاربران را انجام خواهد داد، پس در این میان گوگل والت چه عملکردی  خواهد داشت؟ به نظر می‌رسد گوگل والت مسئولیت رد و بدل کردن پول کاربران را داشته و اجازه‌ی استفاده از کارت‌های گوگل والت را در داخل اپلیکیشن خواهد داد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده