همکاری ال جی برای نمایش محتوای HDR در تلویزیون‌های OLED 4K

پنج‌شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۶
مطالعه 2 دقیقه
ال جی برای نمایش محتوای HDR در تلویزیون‌های OLED خود همکاری تازه‌ای را با تولیدکنندگان محتوا شروع کرده است.
تبلیغات

ال جی طی هفته‌ی جاری و در جریان نمایشگاه ایفا ۲۰۱۵، فناوری‌های پخش برنامه و تلویزیون HDR خود را با همکاری برنامه‌سازان و تولیدکنندگان محتوای شناخته شده رونمایی خواهد کرد. نکته‌ی مهم ارائه‌ی پخش محتوا با نام BBC Research & Development’s HDR خواهد بود که به تلویزیون‌ OLED ال جی منتقل شده است.

ال‌جی برای اولین بار تلویزیون‌های 4K OLED خود را با محتوای تلویزیونی HDR هیبریدی پهن‌باند 2.0 (HbbTV 2.0) سازگار خواهد کرد. محتوای BBC HDR که توسط EBU اتحادیه پخش اروپا به جریان خواهد افتاد از یک فناوری پخش تطبیقی ارسال بیت با نام MPEG DASH برخوردار خواهد بود. این فناوری استریمینگ تطبیقی پویای HTTP نیز نامیده می‌شود. این تکنولوژی استریمینگ محتواهای HDR بر روی اینترنت و وب سرورهای HTTP رایج را ممکن می‌کند.

افزون بر این، ال‌جی و شرکایش، محتواهای HDR ماهواره‌هایی را که از سیستم ماهوارهای SES ASTRA بهره می‌برند، به نمایش خواهد گذاشت. ASTRA یکی از پیشگامان خدمات پخش برنامه در جهان، ۳۱۲ میلیون بیننده دارد که ۱۵۴ میلیون نفر از آنها در اروپا زندگی می‌کنند.

بازدیدکنندگان غرفه‌ی الجی قادر خواهند بود محتواهای HDR را از روی دستگاه پخش دیجیتال BROADCOM که از HDMI استفاده می‌کند را تماشا کنند. مخاطبین می‌توانند از نزدیک تفاوت بین محتواهای HDR و سایر محتواهای رایج استاندارد را لمس کنند.

لی این-کیو، نائب رئیس و مدیر بخش تلویزیون و مانیتور شرکت لوازم صوتی و تصویری ال جی، میگوید:

ما از فرصت حضور در بزرگترین رویداد الکترونیکی در اروپا برای آگاهی‌بخشی در مورد فناوری HDR که ایده‌آل تلویزیون‌های OLED است، بهره میبریم. ال جی به عنوان یکی از اعضای پایه گذاران پیمان UHD، برای ارتقای جایگاه خود در بازار HDR و ارائه‌ی بهترین محتواها به مشتریانشان، به مشارکت با شرکت‌های رسانه‌ای طلایه‌دار توجه خاصی دارد.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات