پس از شکست فایرفون، آمازون چندین مهندس بخش سخت‌افزار خود را اخراج کرد

پنج‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
آمازون تعدادی از مهندسان بخش تولید سخت‌افزار Lab126 خود را تعدیل کرده است. به نظر می‌رسد دلیل این موضوع شکست پروژه فایرفون باشد که در این بخش توسعه داده شده بود.
تبلیغات

بنا به گزارش وال استریت ژورنال، آمازون تعدادی از مهندسان خود را در واحد تولید سخت‌افزار Lab126 اخراج کرده است. در این واحد ساخت و توسعه، محصولاتی چون کیندل، اکو و تبلت‌های فایر تولید می‌شدند.

این خبر در حالی منتشر شده که ارائه انتقاد برانگیز فایرفون، اولین تلفن هوشمند این کمپانی برای ورود به این بازار به شدت رقابتی، منجر به یک فاجعه تجاری برای جف بزوس و همکارانش شده است.

Lab126 حدودا ۳٫۰۰۰ کارمند داشت و به نظر می‌رسد این تعدیل نیرو (که در تاریخ ۱۱ ساله Lab126 برای اولین بار اتفاق می افتد) شامل حال بخش کوچکی از کارمندان این بخش شده است. اما به هر حال این تحولات نشان از آن دارد که آمازون همچنان برای بخش محصولات سخت‌افزاری خود برنامه‌هایی دارد و به دنبال نقشه راهی جدید است.

همین امسال Lab126 دستیار دیجیتالی کاربردی ۱۸۰ دلاری Amazon Echo و دستگاه سفارش با فشردن یک دکمه به نام Dash را معرفی کرد. گزارش وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که امازون در پی ارائه یک کامپیوتر رده بالا محصوص آشپزخانه نیز هست.

برخی از ابزارهای ارائه شده توسط آمازون، مثل تبلت کیندل فایر و کتابخوان‌های کیندل در بازار موفق بوده‌اند، اما عدم وجود تمرکز، تغییر سیاست‌ها و گاهی تغییر اولویت‌ها منجر به آن شده که Lab126 مسیر پرتلاطمی را طی کند. بسیاری بر این باورند که سیاست آمازون در تولید محصولات سخت‌افزاری این است که به وسیله آنها بتواند سرویس‌های خود را ارائه داده و مشتری را به سمت وب‌سایت بزرگ خود هدایت کند، اما فایرفون در این راه هم موفق نبود.

اوایل ماه جاری نیز یکی از مهندسان ارشد Lab126، جان مک‌کورمک پس از شش سال به دلایلی نامعلوم آمازون را ترک کرد و به یاهو پیوست.

به نظر نمی‌رسد آمازون قصد داشته باشد حوزه تولید محصولات سخت‌افزاری را ترک کند، اما احتمالا باید شاهد اعمال برخی سیاست‌های جدید در این کمپانی باشیم. آمازون تا کنون درباره تصمیم اخیرش هیچ توضیحی ارائه نکرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات