پادشاه اسپم‌ها پس از ارسال ۲۷ میلیون پیام اسپم به سه سال زندان محکوم شد

چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶
مطالعه 2 دقیقه
یکی از بزرگ‌ترین ارسال کنندگان اسپم فضای مجازی ملقب به پادشاه اسپم‌ها پس از ارسال بیش از ۲۷ میلیون پیام ناخواسته به کاربران، محکوم به گذراندن سه سال در زندان شد. با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

ارسال کننده‌ی مشهور پیام‌های اسپم که به نام‌های پادشاه اسپم‌ها و Spamford Wallace نیز شناخته می‌شد پس از ارسال بیش از ۲۷ میلیون پیام اسپم، محکوم به زندان شد. او اعتراف کرده است که به صورت غیرقانونی در زمان فعالیت خود بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ به بیش از ۵۰۰ هزار حساب کاربری، به صورت غیرقانونی دسترسی داشته است.

البته این فرد بسیار پیش از مرسوم شدن اینترنت و در سال ۱۹۹۱ میلادی نیز محکوم به ارسال فاکس‌های نامرتبط شده بود. همچنین در گذشته از او برای ارسال ایمیل‌های اسپم، باز شدن پاپ آپ‌ها و اسپم‌های جاسوسی نیز شکایت شده است.

تا به حال والاس ۴ میلیون دلار جریمه شده و فیسبوک نیز برای جبران خسارات وارد شده، باید ۷۱۱ میلیون دلار دریافت کند که البته به دلیل ورشکستگی این فرد هیچ یک از خسارات از طرف وی پرداخت نشده‌اند.

پس از دو سال برگزاری دادگاه و تحقیقات گسترده‌ی FBI، هیئت ژوری والاس را به دلیل ارسال ایمیل‌های مجرمانه، وارد آوردن صدمه به کامپیوترها و ارسال محتوای مجرمانه محکوم کرد. او حالا باید سه سال را در زندان گذرانده و ۲۵۰ هزار دلار جریمه‌ی دیگر نیز پرداخت کند.

کاربران امیدوار هستند با اجرای چنین احکامی، شاهد از بین رفتن اسپم‌ها باشیم اما تجربه نشان داده که پادشاهان اسپم همواره وجود دارند و خواهند داشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات