برخورد صاعقه باعث از دست رفتن بخشی از داده‌های گوگل شد

برخورد صاعقه باعث از دست رفتن بخشی از داده‌های گوگل شد

در پی از دسترس خارج شدن فایل‌های برخی از کاربران، گوگل اعلام کرد که مراکز ذخیره داده این شرکت در بلژیک پس از برخورد ۴ صاعقه پی در پی دچار سانحه شده و آسیب دیده‌اند. با زومیت همراه باشید.

فایل‌های برخی کاربران گوگل دیروز از دسترس خارج شدند اما پس از مدتی کوتاه این مشکل برطرف شد. گوگل دلیل این اتفاق را برخورد صاعقه به مراکز داده‌ی خود در بلژیک اعلام کرده است.

در حالت کلی مراکز داده باید در مقابل صاعقه مقاومت بیشتری داشته باشند. البته گوگل اعلام کرده است که صاعقه به بخش تامین برق مرکز برخورد کرده است و باعث خارج شدن آن از دسترس شده است. به علاوه تنها ۰.۰۰۰۰۱ درصد از داده‌های موجود بر روی این مرکز به صورت دائم از دسترس خارج شده‌اند و بقیه داده‌ها طبق روال گذشته در دسترس هستند.

همچنین گوگل بیان کرده است که بهبود سخت‌افزاری خود را ادامه خواهد داد تا احتمال از دست رقتن داده‌ها را کمتر از قبل نیز بکند.

احتمال از دست رفتن داده‌های یک مرکز در اثر برخورد صاعقه بسیار کم است اما مشکل اینجا است که کاربران گزینه‌ای برای پشتیبان‌گیری از این داده‌ها ندارند و باید امیدوار باشند تا گوگل و شرکت‌های مشابه این مراکز را امن‌تر از گذشته کنند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده