تغییرات جدید در گوگل؛ امید کردستانی به عنوان مشاور ارشد آلفابت منصوب شد

چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
امروز گوگل در تصمیمی عجیب که بسیاری را شگفت‌زده کرد، به نوعی با تقسیم کمپانی گوگل، تمام شاخه‌های آن را زیر سایه‌ی یک هلدینگ با نام آلفابت برد. به نظر می‌رسد تغییرات بلافاصله آغاز شده‌اند و امید کردستانی نیز از سمت خود به عنوان مدیر فروش گوگل کنار رفته و به عنوان مشاور آلفابت به کار خود ادمه خواهد داد.
تبلیغات

کمپانی گوگل امروز با ایجاد تغییرات اساسی در ساختار خود در واقع تمامی قائم‌مقام‌های ارشد بخش‌های مختلف کمپانی خود را به عنوان مدیر عاملی ارتقا درجه داده و هر بخش را به کمپانی زیرمجموعه‌ی هلدینگ آلفابت تبدیل کرده است. ساندار پیچای نیز مدیر عامل بخش محصولات اینترنتی یا گوگل شد که در واقع تنها بخش درآمدزای این هلدینگ در حال حاضر به شمار می‌رود.

اما یکی از مهم‌ترین تغییرات به خصوص برای ایرانیان، ترک پست مدیریت فروش ارشد گوگل توسط امید کردستانی است. او که از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۹ میلادی این سمت را در دست داشت بار دیگر در تابستان گذشته به پست خود بازگشته بود؛ اما با ایجاد تغییرات در گوگل، حالا به عنوان مشاور ارشد آلفابت به کار خود ادامه خواهد داد. به نظر می‌رسد خلائی که ترک این پست توسط امید کردستانی در گوگل ایجاد می‌کند، بسیار بزرگ است؛ چرا که جایگاه او را سه نفر پر خواهند کرد. فیلیپ شیندلر قائم مقام بخش فروش و عملیات، دنیل آلگره مدیر بخش همکاری و اوراین توهیل مدیر بخش بازاریابی، سه نفری هستند که قرار است از این پس جای امید کردستانی در گوگل را پر کنند.

شیندلر در سال ۲۰۰۵ میلادی و پس از ترک گروه فروش AOL به گوگل پیوسته است و آلگره و توهیل نیز به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۳ میلادی به این شرکت ملحق شده‌اند و هر سه از مدیران ارشد گوگل بوده‌اند.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا هر سه‌ی این افراد هم‌زمان مدیر فروش خواهند بود یا بین آن‌ها نیز سلسله مراتبی وجود خواهد داشت. باید دید که این کمپانی ۶۰ میلیارد دلاری در روزهای آینده تغییرات خود را چگونه پیش خواهد برد تا بتوان در مورد آینده‌ی آن بهتر قضاوت کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات