ایران به دلیل حذف نام خلیج‌فارس از Google Map، از گوگل شکایت می‌کند

جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
ظاهرا دولت ایران قصد دارد از گوگل به دلیل حذف نام خلیج فارس از نقشه Google Map شکایت کند. این در‌حالی‌است که ایرانیان نام آبهای این خلیج را فارس نامیده‌اند ولی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس از این آب‌ها با نام خلیج عربی یاد می‌کنند. شاید واقعا گوگل قصد داشته باشد یک رای‌گیری آنلاین همگانی انجام دهد تا بتواند بین این دو نام، یکی را انتخاب کند. ایران اما اعلام کرده اگر گوگل نام آب‌های خلیج فارس را در نقشه ثبت نکند، متضرر خواهد شد. اما آیا ایران می‌تواند به گوگل ضرری بزند یا از این کمپانی شکایت کند؟
تبلیغات

همانطور که می‌‌دانید گوگل نام خلیج‌فارس یا Persian Gulf را از نقشه حذف کرده و اکنون هیچ نامی برای آبهای قسمت جنوبی ایران درنظر گرفته نشده است. اسناد و شواهد و مدارک مختلفی مبنی بر صحت نام خلیج فارس وجود دارد اما گوگل ترجیح داده تا با حذف نام خلیج فارس خود را از جنگ میان ایران و کشورهای عربی بر نام این خلیج کنار بکشد.

 آقای رامین مهمان‌پرست از وزارت امور خارجه ایران در این باره اعلام کرده:

اگر گوگل اشتباه خود را سریعا اصلاح نکند، ما هم یک شکایت رسمی علیه وی تنظیم می‌کنیم.

گوگل نیز در پاسخ به ایران اعلام کرده که آب‌های خلیح فارس از ابتدا در Google Map نام‌گذاری نشده بود.

اگر شما هم یک ایرانی وطن پرست هستید و نام خلیج‌فارس بر روی نقشه گوگل برایتان مهم است، باید گوش به زنگ باشید تا ببینم که پیگیری قانونی دولت ایران برای بازگرداندن نام خلیج فارس در نقشه گوگل به کجا می‌انجامد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات