فیسبوک قابلیتی مشابه رزومه لینکدین را آزمایش می‌کند

فیسبوک قابلیتی مشابه رزومه لینکدین را آزمایش می‌کند

فیسبوک می‌خواهد قابلیت رزومه را فعال کند. سؤال اینجا است که آیا شما می‌خواهید کارفرماهای احتمالی، صفحه‌ی فیسبوک شما را ببینند؟

بیزینس اینسایدر گزارش داد که فیسبوک در حال آزمایش قابلیت رزومه است که مشابه آن را در لینکدین دیده‌ایم. اسکرین‌شات‌هایی از این قابلیت در  توییتر منتشر شده است.

فیس بوک

شما می‌توانید در پروفایل فیسبوک خود، سوابق تحصیلی و مشاغل خود را قرار دهید. اما ممکن است نخواهید درخواست‌های کاری‌تان در پروفایل فیسبوک شما قرار بگیرد. در حقیقت، بسیاری از افراد شاغل، صفحات اجتماعی خود را خصوصی می‌کنند  یا حتی برخی از آن‌ها برای آنکه حضور خود در شبکه‌های اجتماعی را از چشم کارفرمایان دور نگه دارند، نام خود را عوض می‌کنند یا از تصویری به غیر از تصویر خود استفاده می‌کنند. ممکن است برای برخی، این ویژگی مزیت محسوب شود؛ اما در مقابل بسیاری دیگر ترجیح می‌دهند که صفحه‌ی فیسبوک خود را از درخواست‌های کاری جدا کنند. مشخص نیست چه تعداد از افراد به این ویژگی دسترسی دارند یا اینکه چه زمان این ویژگی وسیع‌تر خواهد شد. یکی از سخنگوهای فیسبوک گفته است:

ما در فیسبوک همواره در حال آزمایش قابلیت‌ها و سرویس‌های جدید هستیم. در حال حاضر روی ویژگی سوابق کاری کار می‌کنیم تا بتوانیم به افراد کمک کنیم که شغل مورد نظر خود را بیابند یا کارمند مورد نظر خود را استخدام کنند.

نظر شما در مورد این قابلیت جدید چیست؟

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده